Návrh návštěvnického centra Lega: připomíná kostky slavné stavebnice

FOTO: lego_dum1

Populární dánská hračkářská firma Lego odhalila design návštěvnického centra. Projekt společnosti BIG má být věrný konceptu samotné Lego kostky, který popouzí kreativitu a fantazii.

Návrh návštěvnického centra tak skutečně připomíná několik Lego kostek naskládaných přímo na náměstí města Billund v Dánsku, kde známá firma sídlí. Vnitřek budovy nabídne výstavní prostory, kavárnu a obchod; střecha budovy bude věnována zahradám.

„Využití tvaru Lego kostky je pro nás pravým ztělesněním systematické kreativity, na které stojí princip velkého hraní s Legem,“ sdělil na webových stránkách Lega marketingový zástupce Peter Folmann.

Dánské studio BIG už pro Lego dříve zhotovilo návrh věží přímo ze stavebnicových kostek.

Zahájení stavby centra je naplánováno na rok 2014, dokončena by měla být do roku 2016. A pokud se s Legem do té doby chcete pobavit, můžete zkusit rozluštit 55 Lego hádanek, které jsme vám již dříve přinesli v samostatném článku.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*