Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Návrat ztraceného syna: kytarista Brian Welch se vrací ke Korn

Redakce

Redakce

4. 2. 2013

Americká thrashmetalová kapela Korn oficiálně oznámila návrat bývalého kytaristy Briana „Heada“ Welche, který byl kvůli závislosti na drogách nucen před osmi lety skupinu opustit.

FOTO: Korn

Korn letos vystoupí 17. června v ostravské ČEZ Aréně, Zdroj: supraphon

„Byl jsem zrovna na jednom festivalu se svojí dcerou, kde měli kromě jiných hrát i Korn,“ objasňuje Welch okolnosti svého návratu. „Zničehonic se zjevil Munky (kytarista James Shaffer – pozn. red.), který mi s o chvíli později dorazivším basákem Fieldym nabídl, jestli si s nimi nechci odehrát jeden song. Bez váhání jsem do toho šel.“

Zhruba o měsíc později Welche kytarista Munky kontaktoval s žádostí, jestli by měl zájem se ke Korn vrátit natrvalo. Podle něj by to bylo pro celou kapelu příjemné oživení už jenom proto, že se Welch roku 1993 na vzniku Korn osobně podílel.

„Leckdo si možná řekne, že sedm let odloučení je pro opětovné začlenění do kapely trochu příliš. „Pokud si ale s někým rozumíte tak, jako já s Headem, tak pochopíte, že ten pomyslný vzájemný distanc lze překonat až překvapivě snadno,“ vyvrací obavy z Welchova návratu kytarista Shaffer.

Brian Welch přezdívaný Head opustil Korn v roce 2005. Po náročné léčbě ze závislosti na speedu a jiných omamných látkách se kytarista rozhodl s hudbou na čas přestat a naplno se pohroužil do náboženství a rodinného života. Po třech letech se však k muzice vrátil a vydal svůj sólový debut s názvem Save Me From Myself.

První regulérní set si Welch odehraje 17. května na festivalu Rock On The Range v americkém Ohiu, kde mimo jiné tvoří lineup hvězdy jako Smashing Punmpkins či Soundgarden. Headova účast byla potvrzena i na červnovém festivalu Rock Am Ring v Německu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrat ztraceného syna: kytarista Brian Welch se vrací ke Korn