Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Návrat Led Zeppelin příští rok nebude. John Paul Jones píše operu

Redakce

Redakce

2. 7. 2013

Poté, co zpěvák Robert Plant připustil možnost znovuobnovení Led Zeppelin v příštím roce, přichází další zpráva ze zákulisí. Ovšem zcela opačná. Baskytarista John Paul Jones předělává 105 let starou švédskou operní hru a pro příští rok nebude mít na nic jiného čas.

FOTO: Led Zeppelin

Led Zeppelin. Zdroj: oficiální stránky kapely

„Rok 2014 je pro mě rokem opery,“ řekl Jones. „Jsou to emoce, posedlost a neuvěřitelná věc.“ Opera, kterou Jones připravuje, je postavena na základě švédské hry Spöksonaten od Augusta Strindberga. Její premiéra byla ve Stockholmu v roce 1908.

John Paul Jones je nejvíc proslaven jako baskytarista v kapele Led Zeppelin, ovšem má mnoho zkušeností i s prací producenta s umělci jako R.E.M., Diamanda, Foo Fighters nebo s norskými avantgardními Supersilent. Takže se dá říct, že práce na rockové opeře je jen takovým malým zpestřením jeho hudebního angažmá.

Plant je zatím bez práce

Většina fanoušků Led Zeppelin bude touto zprávou zklamána, protože Jones tak na další čas opět posunul možnost obnovení dávných zlatých časů této rockové legendy. Zcela opačné starosti má zpěvák Robert Plant. „V roce 2014 nemám zatím co dělat,“ vystihl jednoduše svou situaci.

Led Zeppelin se proslavili jako britská rocková skupina. Za pouhých dvanáct let, kdy v sedmdesátých letech působila, se z ní stala jedna z nejvýznamnějších kapel rockové historie. Toto veleúspěšné období náhle ukončila smrt bubeníka Johna „Bonza“ Bonhama. V roce 2007 se v Londýně uskutečnilo vystoupení, kde Johna Bonhama nahradil jeho syn Jason. Z tohoto reunionu letos vyšlo koncertní DVD Celebration Day.

Mezi nejslavnější skladby nejen rockového světa patří bezesporu balada Stairway to Heaven, která byla zakomponována na desce Led Zeppelin IV. Kapela se proslavila i dalšími písněmi jako Immigrant Song, Black Dog nebo Whole Lotta Love. I přes svoje výsadní postavení Led Zeppelin nikdy nezískali Grammy Award.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrat Led Zeppelin příští rok nebude. John Paul Jones píše operu