Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Návrat Jimiho Hendrixe! Film a živé nahrávky

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

28. 12. 2009

Nový film o Jimim Hendrixovi, který nese pracovní název Slide, bude vypovídat o falešném únosu kytaristy. Do produkce půjde ale až v příštím roce. Fanoušci se prozatím mohou těšit na limitovanou edici Hendrixových nahrávek v podobě CD či vinylu, která vyjde 25. ledna 2010.

Jimi Hendrix, Zdroj: iorr.org

Jimi Hendrix, Zdroj: iorr.org

Drama Slide zdokumentuje Hendrixův legendární ztracený víkend v září 1969, kdy byl předmětem falešného únosu, organizovaného jeho vlastním manažerem. „I když musíme být teoretičtí, protože neexistuje žádná definitivní verze této události, pro mě se film do fikce neřadí,“ řekl scénárista a režisér filmu, R. H. Greene. „Je to část Jimiho příběhu a myslím, že nabízí příležitost zcela jej ukázat, ale z unikátního úhlu pohledu. To byl můj záměr a bude to mým záměrem, i když budu na filmu pracovat,“ dodal. Herec, který se objeví v roli Hendrixe, zatím nebyl oficiálně ohlášen, proces castingu je už ale v pohybu a počátkem příštího roku půjde film do produkce.

Mezitím, 25. ledna 2010, vyjde limitovaná edice živých nahrávek. Obsahuje záznamy z koncertů v pařížském divadle L’Olympia 9. října 1967, speciálně nahrané pro francouzské rádio a zatím nevydané, show v L’Olympia z 29. ledna 1968 a vystoupení v Ottawě v divadle Capitol z 19. března stejného roku. V setu najdete plakát, soubor pohlednic, odznaky, kytarová trsátka i tričko.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Návrat Jimiho Hendrixe! Film a živé nahrávky