Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Náušnice jsou top šperky, které vás zaručeně rozzáří!

Redakce

Redakce

14. 9. 2010

FOTO: Jennifer Lopez s naušnicíOdjakživa jsou náušnice skvostem přitahujícím pozornost i prvotřídní ozdobou každé ženy. Dokáží umocnit krásu každého outfitu. Máme zlaté, stříbrné, z drahých kovů i materiálů, bižuterie i plastu. Nemusíte si vybírat jen ojedinělé luxusní kousky, i ty dostupnější skvěle poslouží a také vás rozzáří. Podívejte se na pár tipů!

FOTO: Jennifer Lopez s naušnicí

Jennifer Lopez s naušnicí, Zdroj: holamun2.com

U náušnic platí to samé jako u oblečení a jiných doplňků – je třeba mít několik párů čistě praktických, které můžete zkombinovat s čímkoli. Neměly by rušit krásu už samotného výrazného modelu, spíše doplňovat, decentně dokreslovat. Ideální jsou např. průhledné kamínky, bílé perličky a kovové ozdoby. Visací nebo i tzv. pecky.

FOTO: Různé náušnice

Decentnější náušnice, Zdroj: New Yorker, Topshop.com (řady vpravo)

Záleží jen na vás, kolik jste ochotná investovat. Pravé diamanty, perly, zirkony, brilianty a jiné drahé kameny lze nahradit levnějšími materiály, které se dnes vyrábějí ve vysoké kvalitě. Pokud náušnice ráda střídáte, je fajn mít mnoho variant. Rozhodně ale není na škodu udělat si radost a pořídit si jedny opravdu skvostné.

Luxusní šperky nabízí např. Halada, Swarowski nebo Cartier, jehož výstava právě probíhá na Pražském hradě, aj. Můžete se inspirovat.

FOTO: Luxusní náušnice

Luxusní náušnice, Zdroj: Cartier.com, Lanvin.com, H&M.com

Letos jsou moderní zdobené náušnice. Bývají větší a velmi nápadné. Slaďte je s jednodušším oblečením, nekombinujte s dalšími šperky a nechte je vyniknout. Trendy jsou visací, které se hodí k vyčesaným vlasům. Záplava kamenů různých barev, cinkavé plíšky, přírodní materiály, rádoby ptačí peří, květy, korálkové variace. To vše trh nabízí a vy můžete vybírat.

Tip: Letos se na výslunní vrací zlato a pozlacená bižuterie. K podzimním barvám a béžovým tónům vypadá skvěle. Zlatými kruhy nic nezkazíte.

FOTO: Různé náušnice

Různé náušnice, Zdroj: Topshop.com

Pokud máte chuť na něco opravdu odvážného, do očí bijícího nebo vtipného, pořiďte si náušnice třeba ve tvaru magnetofonové kazety, velkého zipu, blýskavé jahůdky či barevné saténové květiny.

IN jsou výrazné pecky. Se zbytkem oblečení je můžete skvěle sladit. Prodávají se ve všech barvách a velikostech. Matné, lesklé, skleněné, jednoduché i se vzory a detaily. V tyrkysových či sytě růžových budete trendy. Výborně vypadají i černé.

FOTO: Barevné plastové náušnice

Barevné plastové náušnice, Zdroj: New Yorker

Obchody s bižuterií nebo sítě obchodů s konfekční módou nabízejí širokou škálu náušnic sladěných do barev. Ať už budete shánět jednoduché kamínky, perličky, kruhy, visací zázraky, nebo bláznivé barevné kuličky, jistě si vyberete.

Kvalita tady nebývá nikterak vysoká, ale za nabízené nízké ceny si můžete pořídit rovnou deset párů. Drahý šperk je drahý šperk, ale pro běžné příležitosti tzv. cetky úplně postačí.

FOTO: Různé visací náušnice

Různé visací náušnice, Zdroj: Promod.co.uk

Náušnice se mohou nosit samotné i v kombinaci s prsteny, náramky, řetízky a korálky. Netlučte páté přes deváté, doplňky se k sobě musí hodit. Někdy ale překvapivě dva nesourodé kousky vypadají dohromady výborně. V módě je potřeba cit a ten vám napoví, co a jak.

Však není třeba mít vše nezbytně ve stejných tvarech a barvách, to byste mohla působit naopak moc prvoplánově. Lepší je ležérnost a nenápadná shoda.

FOTO: Ručně vyráběné náušnice

Ručně vyráběné náušnice, Zdroj: fler.cz/Baritone

Pak se ještě prodávají náušnice v celých setech s náhrdelníkem, popř. náramkem a prstýnkem. Většinou se jedná o decentnější šperky. S upraveným vzhledem vás dovedou k dokonalosti a naprosto fantastickému výsledku. Pořídit si můžete třeba i ručně vyráběné, ty vám zaručí originalitu.

Tip: V módě jsou brože, zkuste si nějakou pořídit a sladit ji právě s doplňky ve vašich uších.

Šperky a bižuterie ženy baví, protože dokážou divy. Nejsou jen doplňkem, ale upoutávají na sebe hlavní pozornost. S takovými detailně propracovanými a nevšedními ozdobami budete zcela určitě nepřehlédnutelná. Porozhlédněte se kolem, inspirujte se a pořiďte si jak praktické, tak ojedinělé kousky. Fantazii se meze nekladou!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Náušnice jsou top šperky, které vás zaručeně rozzáří!