Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Natočí Tim Burton film o slavném hrbáči Quasimodovi?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

10. 3. 2011

FOTO: Tim BurtonHistorický román Chrám Matky Boží v Paříži od Victora Huga je velmi vděčným (nejen) filmovým motivem. Po mnoha více i méně povedených zpracováních této knihy je v plánu další. A mluví se o zvučných jménech!

FOTO: Tim Burton

Přidá Tim Burton do své sbírky zfilmovaných podivínů i Quasimoda?, Zdroj: youtube.com

Příběh o hrbatém Quasimodovi a jeho tragické lásce ke krásné Esmeraldě snad není třeba představovat. Kdo knihu dosud nečetl, měl možnost ji zhlédnout ve filmové podobě, a to hned několikrát. Mimo jiné i třeba jako animovaný snímek od Walta Disneyho.

Sedne si na řežisérkou židli Tim Burton?

Pozice producenta a zároveň i jednoho z herců pro nejnovější verzi Hugova románu se zhostil Josh Brolin, kterého jsme mohli naposledy vidět jako psance ve filmu Opravdová kuráž. Herec se navíc vyjádřil, že by velmi rád viděl v režisérském křesle legendárního Tima Burtona. Ten jeho nabídku předběžně přijal, ale definitivní rozhodnutí učiní až po přečtení hotového scénáře.

FOTO:Quasimodo

Quasimodo vypadá v animované verzi ještě celkem sympaticky, Zdroj: distributor filmu

Vše tak teď mají v rukou především scenáristé Kieran a Michele Mulroney, kteří v současnosti připravují pokračování Sherlocka Holmese. V případě jejich úspěchu a Burtonova následného definitivního potvrzení ohledně režírování filmu by se bylo rozhodně na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natočí Tim Burton film o slavném hrbáči Quasimodovi?