Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Natalie Portman bude možná muset vrátit Oscara! Je vůbec Černá labuť?

Veronika Jílková

Veronika Jílková

11. 4. 2011

Natalie Portman, herečka, která ztvárnila roli Niny v thrilleru Černá labuť a následně za něj získala Oscara, podle některých zdrojů odvedla ve snímku jen pět procent baletní práce. Proti tomuto nařčení se ale ohradila.

Je tohle Natalie, není to Natalie?, Zdroj: distributor filmu

Filmu Černá labuť s Natalií Portman hrozí zničení celého kouzla kolem něj, protože se před několika týdny ozvala dublerka za Natalii, hvězda Amerického baletního divadla Sarah Lane, která se po její výhře na Oscarech cítí nedoceněna. Herečka je od této stížnosti neustále dotazována, jak probíhala příprava na roli a co všechno odtančila sama. Přitom v jednom ze starších rozhovorů uvedla, že na film se připravovala přes půl roku, hubla a balet studovala již v mládí.

Sarah trvá na tom, že Natalie ve filmu odtančila jen 5 %, herečka si ovšem stojí za tím, že 75 % z toho, co ve snímku můžeme vidět, je opravdu ona. Má tato skromná a pokorná hvězda důvod lhát? Má důvod popírat svoji píli a dřinu? A to si fanoušci říkali, že Natalie dosáhla vrcholu – ocenění za nejlepší herečku, jeden film za druhým a k tomu ještě těhotenství.

Režisér snímku Darren Aronofsky, herečka Mila Kunis i choreograf Benjamín Millepied se přiklonili na stranu Portman a vší silou ji brání.

„Chci nechat náš film kouzelným a krásným, jako byl doposud, a rozhodně nechci, aby se šířily takové pomluvy. Při předávání Oscarů jsem byla tak rozrušená, že si ani nepamatuji svoji děkovnou řeč, takže je vskutku možné, že jsem zapomněla Sarah uvést,“ uvedla Portman v jednom z posledních rozhovorů.

Již před několika týdny jsme tuto zprávu mohli vidět i v hlavních zprávách televize Nova. Jak celá kauza dopadne, je prozatím neznámé.

Černá labuť (Black Swan)

Drama / Thriller / Mysteriózní
USA, 2010, 108 min

Režie: Darren Aronofsky
Hrají: Natalie Portman, Mila Kunis, Vincent Cassel, Barbara Hershey, Winona Ryder, Kristina Anapau, Toby Hemingway, Sebastian Stan, Ksenia Solo, Janet Montgomery, Mark Margolis

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Natalie Portman bude možná muset vrátit Oscara! Je vůbec Černá labuť?