Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nástupci legend britského postpunku O.Children se vrací do Prahy

Adam Vrána

Adam Vrána

2. 2. 2013

V pondělí 11. února zavítají do pražského Paláce Akropolis jedny z největších hvězd loňského festivalu United Island, britští indie rockeři O.Children.

O.Children Zdroj: United Islands

O.Children Zdroj: United Islands

„Kolovaly určité fámy a nebylo tedy úplně jasné, jestli se tahle londýnská parta v Praze nakonec ukáže,“ píší pořadatelé United Island. „Spekulace utínáme a s radostí potvrzujeme, že O. Children svůj koncert v Čechách nakonec odehrají.

Kapela tak bude mít možnost tuzemskému publiku podruhé v řadě představit svou aktuální desku s názvem Apnea, o níž se hudební kritici vyjadřují jako o důstojném nástupci takových nahrávek, jaké mají na svědomí dnes třeba již neexistující Joy Division, postpunkové legendy z Manchesteru.

„Každý z jedenácti tracků v sobě nese odkazy na něco jiného,“ komentoval album hudební publicista Karel Buriánek. „Ve zvuku O.Children lze slyšet Bauhaus, Echo and the Bunnymen, minimalismus už jednou zmíněných Joy Division nebo třeba The Cure.“

Skupinu tvoří zpěvák a kytarista Tobias O´Kandi, kytarista Gauthier Ajarrista, basista Harry James a bubeník Andrew Sleath. Svůj název si vypůjčila z jedné z písní Nicka Cavea poté, co byla donucena změnit jméno z dřívějšího Bono Must Die.

Kromě alba Apnea mají O.Children na kontě i eponymní debut spolu se zlomovými singly Dead Disco Dancer, v němž jsou výše zmíněné hudební vlivy asi nejpatrnější, nebo píseň Ruins, která posluchače fascinuje svým depresivně-psychedelickým podáním.

Vstupenky jsou k dostání na pokladně klubu nebo v klasických předprodejích za 350 korun, v den konání pak za 390 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nástupci legend britského postpunku O.Children se vrací do Prahy