Menu
TOPZINE.cz
Design interiéru

Nástěnné hodiny v obývacím pokoji doplní prostor o zajímavý prvek

V dávné minulosti se lidé v čase orientovali zejména podle slunce, případně dle odbíjení zvonů v kostelní věži. Hodiny neměli k dispozici. O nějakých minutách si mohli leda nechat zdát, ani je vlastně nezajímaly. Jejich čas plynul pomaleji oproti dnešní uspěchané době. V současnosti je to jiné, protože v televizi váš oblíbený pořad začíná v 20.45 hodin. Je tedy nezbytné být v tento čas u obrazovky. Ve 6.41 hodin vám ráno odjíždí tramvaj, jež vás odveze do zaměstnání. Jsme zvyklí sledovat čas dělený na minuty a sekundy. A k tomu potřebujeme kvalitní hodiny, které nezklamou.

Moderní nástěnné hodiny

I když můžeme zjišťovat přesný čas pomocí mobilního telefonu, který mívá většina z nás neustále při sobě, nástěnné hodiny v domácnosti mají stále své důležité místo. Jsou totiž významným dekoračním prvkem, který přispívá k osobité atmosféře v místnosti. Podle volby stylu lze hodiny přizpůsobit vybavení kuchyně nebo obývacího pokoje, kam se nejčastěji na zeď věší. Nesmíme zapomínat ani na jídelnu, v níž by nástěnné hodiny také neměly chybět. Vlastně nebude vůbec vadit, když si je pověsíte všude tam, kde potřebujete mít přehled o přesném čase.

Podle jakých parametrů hodiny vybírat

Při výběru nástěnných hodin do svého bytu můžete dát na první dojem. To, co se vám nejdříve zalíbí, možná bude to pravé. Hodiny by měly mít úměrnou velikost k prostoru, ve kterém se budou nacházet. Příliš malé hodiny budou působit nevýrazně. Zvážit byste měli i hlučnost hodin. Dnes se již vyrábějí i takové, které vydávají jen minimální hluk, jejich tikot prakticky neslyšíte. Naopak takové kukačkové hodiny budou pravidelně čas hlučně odbíjet. Někomu to nemusí být zrovna příjemné.

Vsaďte na českou značku

Na světě je celá řada značek hodin. Jednou z nich jsou také JVD hodiny od této české firmy. Vyznačují se nápaditým designem, jež respektují různé styly – moderní, rustikální, minimalistický. Vyberete si mezi nimi i hodiny pro své děti do dětského nebo studentského pokoje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nástěnné hodiny v obývacím pokoji doplní prostor o zajímavý prvek