Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Národní muzeum v Praze vyzývá veřejnost. Přispějte i vy!

Redakce

Redakce

15. 3. 2011

Národní muzeum vyzývá veřejnost k dobrovolnému přispění historickými předměty či dokumenty na téma Parlamentní volby v českých zemích ve dvacátém století.

FOTO: Hlavní budova Národního muzea na Václavském náměstí

Hlavní budova Národního muzea na Václavském náměstí, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Pokud chcete pomoci k obohacení sbírek Národního muzea, neváhejte a zašlete nebo osobně odevzdejte artefakty týkající se voleb Národnímu muzeu v Praze. Muzeum je ve druhé polovině letošního roku využije k výstavě s názvem Volby, která se bude konat v Národním památníku v Praze na Vítkově.

Vaším věnováním pomůžete k dalšímu odhalení a přiblížení tohoto fenoménu široké veřejnosti. Darované předměty budou po ukončení výstavy uloženy v depozitářích Národního muzea, kde budou sloužit k dalšímu bádání a výstavám pořádaným Národním muzeem.

Jakými předměty a kdy můžete přispět?

Mezi hledané artefakty patří například historické volební urny, volební letáky a další předměty týkající se samotných voleb nebo předvolebních kampaní. Dalšími jsou samozřejmě dobové fotografie či nahrávky. Zajímavostí mohou být vaše autobiografické vzpomínky, poznámky a paměti, které nebyly dosud zveřejněny. Sbírka nemá časově omezenou platnost, můžete tedy přispět kdykoliv.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Národní muzeum v Praze vyzývá veřejnost. Přispějte i vy!