Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Napsala detektivku z údolí Baztán. Spisovatelka Redondo zvýšila turismus

Redakce

Redakce

20. 3. 2014

O sedmdesát procent se během loňského roku zvýšil počet turistů v údolí řeky Baztán na severu Španělska. Důvod? Spisovatelka Dolores Redondo sem umístila děj své detektivní série, kterou uvedl první díl s názvem Neviditelný strážce.

Je to teprve čtrnáct měsíců, co do krimiliteratury vtrhla jako uragán Dolores Redondo. Její Neviditelný strážce, první díl její zamýšlené trilogie Baztán, vyšel ve Španělsku 15. ledna loňského roku.

OBR: Dolores Redondo: Neviditelný strážceBěhem tří týdnů následovalo pět dotisků, práva na celou trilogii obratem získala společnost NadCon Films Petera Nadermana, producenta larssonovských filmů, a do dnešního dne knihu koupilo pětadvacet dalších nakladatelů v nejrůznějších zemích. Nakladatelství Panteon ji česky vydalo počátkem listopadu loňského roku.

Vycházející hvězda krimi žánru?

Přitom až do ledna loňského roku žila Dolores Redondo, která pochází z Baskicka, vcelku nenápadným životem. Studovala práva, věnovala se gastronomii, měla vlastní restauraci. První román vydala bez většího zájmu v roce 2009. Až Neviditelný strážce z ní udělal vycházející hvězdu žánru krimi.

Informaci, že Redondo svým psaním zvýšila turistický ruch v oblasti údolí řeky Baztán, potvrdila tamní Turistická kancelář oblasti Navarra. Dolores Redondo pro ni natočila propagační video, na němž ukazuje místa, kde se její kriminální thriller odehrává.

Na podzim loňského roku vyšel ve Španělsku druhý díl trilogie Baztán, Dědictví kostí. Nakladatelství Panteon jej vydá letos. Také Dědictví kostí se brzy po vydání dočkalo několika dotisků a jen ve Španělsku se obou dílů prodalo 200 tisíc výtisků.

Dolores Redondo zároveň ohlásila na letošní podzim vydání závěrečného dílu trilogie. Ve španělštině má název Ofrenda a la Tormenta (Co nabízí bouře).

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Napsala detektivku z údolí Baztán. Spisovatelka Redondo zvýšila turismus