Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nápadnost a originalita to je Chi-chi

Petra Červená

Petra Červená

19. 9. 2009

Chichi perexTyto dvě vlastnosti se mohou zdát jako naprosto samozřejmá podmínka pro to, aby návrháři a návrhářky zaujali náročné oko potenciálních zákazníků. Ale skutečnost, při spojení těchto slov k modelům, má mnohdy až bizardní vzezření, a hlavně jsou často nenositelné. Modely Chi-chi dokáží propojit nápadnost a originalitu bez ztráty nositelnosti, i když lze najít v jejich kolekcích i lehkou dávku ulítlosti.

Petra Krčková a Josefina Bakošová, Foto: Šimon Vahala

Petra Krčková a Josefina Bakošová, Foto: Šimon Vahala

Chi-chi vznikla spojením značek Chose a Petia v roce 2006. Pod značkou Petia se ukrývá kostýmní a oděvní výtvarnice Petra Krčková. Její nezaměnitelný rukopis nesou kostýmy v Divadle v Celetné např. Mrzák Inishmánský, Krysař, Řekni větší lež, pro Divadlo v Řeznické pak Romeo a Jana, v Městském divadle Kladno je podepsána pod kostýmy pro tragédii Hamlet. Kompletní výpravu zahrnující nejen kostýmy ale i scénu realizovala např. pro divadelní inscenaci Poprask na Laguně (Divadlo ABC), Vše, co chcete vědět o ženách (Městské divadlo Kladno) a mnoho dalších.

Foto: Šimon Vahala

Foto: Šimon Vahala

Značce Chose vdechla život Josefina Bakošová ilustrátorka a kostýmní a oděvní výtvarnice. Spolupracovala na projektech v Disku jako např. Král Ubu či Don Juan, pro Damůzu vytvářela kostýmy divadelní inscenace Mortal Kombat, Perníkovou chaloupku pak pro Lampion. Kromě toho realizuje měsíční programy pro divadlo Vosto5. A to je jen malá ochutnávka aktivit těchto dvou nadaných výtvarnic.

Foto: Šimon Vahala

Foto: Šimon Vahala

Módní značka Chi-chi se poprvé představila na Design bloku 07 a Design bloku 08. Po těchto dvou kolekcích se cesty obou výtvarnic rozešly a od listopadu 2008 funguje pod touto značkou Josefina Bakošová samostatně. Modely Chi-chi jsou netradiční, ale stále zůstávají nositelné, jsou nápadné, byť leckdy v tlumených nevtíravých barvách, jsou pestrobarevné, ale kompozičně v celkovém souladu, jsou detailně vypracované, ale ceny nepřemrštěné. Látky odebírá Josefina Bakošová hlavně od českých výrobců, kterých je u nás už bohužel poskrovnu. Používá přírodní materiály, především čistou bavlnu, ale nevyhýbá se ani umělým materiálům, jejichž vlastnosti jsou pro některé oděvy přece jen vhodnější. V návrhářčiným repertoáru se nevyskytují jen oděvy na denní nošení, ale vytváří i večerní róby či svatební šaty na zakázku.

Foto: Šimon Vahala

Foto: Šimon Vahala

Tváří Chi-chi se stala herečka Petra Nesvačilová, která je spojená i s předchozími kolekcemi společně s další známou českou herečkou Petrou Špalkovou. Fotografie k nové jarní kolekci „Chichijaroléto“ si můžete prohlédnout na stránkách chi-chi.cz, za nimiž stojí fotografka Jitka Simáňová. A čím se chystá v nejbližší době Josefina Bakošová okouzlit své stálé i nové zákaznice? „Právě připravuji novou kolekci s názvem „Levitace“ na letošní Designblok 09.“ Nechystáte-li se novou kolekci zhlédnout přímo na přehlídkovém mole, přijďte si ji prohlédnout, osahat, vyzkoušet na Senovážné náměstí 10 (u nové kašny) do Hard-de-core, což je dílna, galerie a zároveň obchod nejen s oděvy, ale i s originálními doplňky do bytu, keramikou a šperky. Nebo, v pohodlí domova s kávou na stole, si projděte galerii virtuálně na harddecore.cz.

Petra Nesvačilová, Foto: Šimon Vahala

Petra Nesvačilová, Foto: Šimon Vahala

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nápadnost a originalita to je Chi-chi