Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nandejte to ostatním v Dominionu!

Dušan Takáč

Dušan Takáč

28. 2. 2010

dominion_tour_600x338Nechce se vám za turnaji jezdit? Počkejte a jeden přijede za Vámi! Alespoň tak to platí u Dominion Tour v barvách občanského sdružení mládeže Duha.

Dominion - hra roku 2009, Zdroj: dominiontour.cz

Dominion - hra roku 2009, Zdroj: dominiontour.cz

Česká hra roku 2009 si mezi publikem našla velké množství příznivců. Nejlepším důkazem o této skutečnosti je existence celorepublikového turnaje, zvaného Dominion Tour. Po celé republice bude kolotoč putovat od února do září.

„S předváděním Dominionu mám dobré zkušenosti od nás z klubu her – hru ocení jak zkušení, tak začínající hráči. Když hra vyhrála ocenění Hra roku, napadlo mne uspořádat seriál turnajů. Oslovil jsem známé po celé republice a těm se to líbilo. Souhlasila i firma Albi, která hru distribuuje a stala se hlavním sponzorem,“ říká Jakub Těšínský, hlavní organizátor Dominion Tour.

Jedná se o karetní hru, která je přístupná všem hráčům rozdílných věkových kategorií. V průběhu partie si hráči sestavují optimální herní balíček a snaží se získat co nejvíce vítězných bodů. Každá hra je odlišná díky skutečnosti, že se pro každý souboj vybírá pouze deset z celkových pětadvaceti druhů akčních karet. Hodnocení a kompletní recenze Dominionu se objevila na Topzine.cz krátce po vydání české lokalizace.

Dominion vyniká jednoduchým herním principem, navíc variabilita dále stoupá s vydáváním dalších rozšíření. Již letos se můžeme těšit od generálního sponzora celé akce, firmy Albi, na první rozšíření v českém překladu, které zároveň můžete hrát jako samostatnou hru. Jedná se o datadisk s názvem Dominion: Intriky.

„S Dominionem chceme objet všechny kraje republiky, už jsou domluveny větší akce v Hradci Králové, Karlových Varech, Hodoníně, Brně, Plzni, Ostravě, Liberci, Pardubicích, Praze a Táboře. Míst bude nakonec asi daleko více, stále se hlásí noví zájemci o uspořádání turnaje v jejich městě,“ říká Miloš Čeřovský, další z organizátorů Dominion Tour.

Jelikož se jedná o turnaj, z každého malého i z deseti hlavních turnajů postoupí vítězové do velkého finále, které se bude konat v říjnu 2010 v rámci festivalu deskových her Deskohraní v pražském Tyršově domě. Počet postupujících závisí na množství účastníků na konkrétním turnaji, minimální počet přihlášených je stanoven na deset.

Jednotlivé partie budou odehrány ve třech s různými sadami karet, vždy pocházejícími z Doporučených sad deseti karet.

Ve hře je nejen čest a pocit zadostiučinění pro vítěze, ale také hodnotné ceny a to už pro vítěze regionálních kol. Tak neváhejte a přihlaste se ještě dnes!

Zdroj titulního obrázku: dominiontour.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nandejte to ostatním v Dominionu!