Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nákupy v Paříži a Miláně: Adresy top obchodů, bleších trhů i outletů

Petra Červená

Petra Červená

16. 6. 2011

Paříž a Milán. Ta dvě slova mají medovou příchuť, zní jako ranní zpěv ptáků a vyvolávají sny o bezedných peněženkách. Velké výprodeje až s 80% slevou začínají v těchto evropských centrech módy uprostřed kalendářního léta, v červenci.

Zajeďte si na eurovíkend, výborný obchodní tah českých cestovních kanceláří. Základní servis máte v ceně (doprava, ubytování, stravování) a jen vy se rozhodnete, zda vezmete útokem památky, nebo si naplánujete nákupní trasu. Nám se osvědčily eurovíkendy od cestovní kanceláře helus-tour.cz, kde získáte navíc pojištění zdarma.

Nechte se unést proudem Seiny

Champs-Élysées, nejznámější třída v Paříži, je pro oči, co chtějí alespoň na okamžik podlehnout vábení luxusu. Původně byla bažinou a dnes je tato dva kilometry dlouhá ulice plná přepychových obchodů. Její méně slavnou, zato stejně drahou sestrou je Galerie Lafayette. Nachází se na bulváru Haussmann, kde budete odolávat lákadlům světových značek jako Armani, Dior, Chanel nebo Givenchy.

Nejstarší nákupní centrum v Paříži je Le Bon Marché. Navrhl ho samotný Gustave Eiffel a objevíte ho na Rue de Sevres. Cenově dostupnější je módní ulice Rue de Rivoli s velkým množstvím butiků a obchodních domů jako ZARA nebo H&M. Poblíž této ulice narazíte na skvělé seconhandy s minimálně obnošenými značkovými oděvy, které na sobě měli původní majitelé často pouze jednou.

FOTO: letní kolekce od New Yorkeru

Zažijte letní nákupní horečku v Paříži, Zdroj: New Yorker

Zcela jiná atmosféra na vás dýchne při návštěvě některého z bleších trhů. Vyhlášený je Saint-Ouen. Stánky pod širým nebem nabízejí staré obrazy, boty, knoflíky, ale i modely haute couture z chanelovské kolekce šedesátých let. A aby vás nehryzalo svědomí z opomenuté návštěvy památek, využijte služeb greeterů neboli rodilých průvodců, kteří vás zdarma provedou po městě a popovídají o životě v něm. Stačí se tři týdny před odjezdem zaregistrovat na adrese parisiendunjour.fr.

Hedvábná cesta do Milána

Módní sopka má v Itálii své epicentrum v nepravidelném zlatém čtyřúhelníku zvaném Quadrilatero d’Oro. Koncentrace butiků soustřeďujících se do ulic Via della Spiga, Montenapoleone, Sant’Andrea a Manzoni vytvořila z Milána ideální destinaci pro shopaholiky. Město módy nezapomíná ani na ty, co hladoví po tvorbě nezávislých umělců. Vyhledávaným místem je concept store 10 Corso Como na stejnojmenné ulici.

FOTO: nákupy v Miláně

Eurovíkend v Miláně seženete už od 6 190,- korun, Zdroj: helus-tour.cz

Až budou vaše nohy žadonit o pauzu, vyjeďte si na celodenní výlet k jezeru Como, který je zakončen zastávkou v městě Bellagio, místním nejlepším hedvábném outletu. Budete-li mít štěstí, ulovíte kromě šátků a šálů i fotku Madonny, George Clooneyho nebo Billa Gatese. Comské jezero je totiž vyhlášené sídlo bohatých a slavných.

Největší milánský trh a vintage

Na Piazza Affari a v přilehlých ulicích se každou neděli ráno koná trh. Nakoukněte, objevujte a smlouvejte. Pokud dáváte přednost vintage stylu, vypátrejte obchod Cavalli e Nastri ve Via Gian Giacomo Mora 3 a ve Via Brera 2 nebo menší obchod Oplá! ve Via Vigevano, prodávají se zde vintage modely světových značek, ručně vyráběné kabelky, klobouky i šperky.

FOTO: letní kolekce Petry Balvínové

Ukázka z letní kolekce Petry Balvínové, Zdroj: tiqe.cz

Pokud nedůvěřujete vlastnímu módnímu instinktu a necháte si raději poradit, zaleťte si na nákupy s českými módními návrhářkami, například Petrou Balvínovou. Za tři dny s vámi projde obchody, poradí, nakoupí a vytvaruje váš styl. Je jedno, zda se nakonec rozhodnete pro osamělou cestu, nebo dámskou jízdu. Hlavní je, abyste si výlet užila do úplného příjemného vyčerpání, a to bez debetu na vašem bankovním účtu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nákupy v Paříži a Miláně: Adresy top obchodů, bleších trhů i outletů