Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Nakupování se slevovými kupóny, proč se vám vyplatí?

Nakupování se slevovými kupóny je mezi současnými spotřebiteli hitem. O co se vlastně jedná a proč se slevové kupóny vyplatí používat?

Kde se vlastně vzaly slevové kódy

Slevové kupóny se jako nástroj marketingu podporující prodej používají již velmi dlouho. Na počátku jejich historie stál slavný nápojový gigant Coca-Cola, který dokázal slevové kupóny ve větší míře jako první prosadit.

Tehdy se ale oblíbený nápoj ještě nepil běžně. Šlo o sirup, který měl léčebné využití. Původ slevových kupónů tak musíme hledat v lékárně.

První stopy slevových kupónů tedy sahají až do roku 1887. Jejich princip byl jednoduchý: Zákazník jednoduše po předložení slevového kódu dostal slevu. Šlo o velmi úspěšný obchodní model, který se začal rychle šířit. A to až do té míry, že si na něm muž jménem Arthur C. Nielsen založil podnikání. Vznikl Nielsen Coupon Clearing House, který usnadnil distribuci, třídění a zpracování kupónů.

Slevové kupóny nevytlačila na okraj zájmu ani moderní doba. Tento marketingový kanál se dokázal velmi efektivně transformovat do online prostředí.

Obchodníkům současně online prostředí propůjčilo značnou variabilitu. Slevové kupóny se mohou k zákazníkům dostat prostřednictvím SMS nebo třeba i e-mailem. Velmi často se dají najít i na sociálních sítích. Mnohdy je k dispozici dávají taktéž různí influenceři.

Jaké jsou výhody slevových kódů pro zákazníka

Výhodou kupónů z pohledu zákazníka je tedy to, že jsou velmi dobře dostupné. V případě, že se vám je nechce vyhledávat individuálně, můžete dnes již využít i služby různých webů, které se zaměřují na shromažďování těchto kódu.

Zásadní předností pro nakupujícího je i to, že se slevovými kupony skutečně může ušetřit. Stále platí, že cena je při nákupu podstatným faktorem, který rozhoduje o tom, zda zákazník zboží nebo službu skutečně chce.

Slevové kupóny si můžete pořídit prakticky na libovolný sortiment. Vyzkoušejte například slevový kód PinkOrBlue. Tento internetový obchod nabízí to nejlepší pro miminka a děti v podobě oblečení, doplňků a dalšího dětského vybavení.

Sleva Feedo nabídne výhodnější nákup na podobný sortiment: Tento internetový obchod se opět zaměřuje především na miminka a jejich maminky. V nabídce tak najdete hračky, kosmetiku, oblečení a další nezbytnosti pro péči o nejmenší.

Slevové kupóny se však hodí pro všechny. Až desítky procent můžete ušetřit při nákupu elektroniky, kosmetiky, ale také nábytku, potravin, doplňků stravy nebo dokonce sportovního vybavení.

Jak nakupovat se slevovými kódy

Uplatníte je velmi jednoduše: Vyberete si konkrétní zboží a přidáte jej do nákupního košíku. Přímo v něm by mělo být k dispozici pole pro zadání kódu. To může být náhodná sekvence písmen a znaků nebo například konkrétní slovo. Slevový kód vyplníte a automaticky se vám adekvátní částka odečte z nákupu.

Výhodou nakupování se slevovými kupóny je maximální jednoduchost jejich použití. Nijak vás neomezují v běžných nákupních zvyklostech. Celý proces funguje tak, jak jste zvyklí. Obchodník vás při vybírání zboží nezatěžuje ničím navíc.

Někteří obchodníci však mohou podmiňovat slevový kupón mimo jiné i tím, že se zaregistrujete a slevu obdržíte v návaznosti na tento krok přímo do svého e-mailu. Tímto způsobem odměňují e-shopy nové zákazníky.

Jinak si můžete pořídit slevové kódy, které vám zajistí například dopravu zdarma nebo slevu na nákup od určité částky. Nejčastěji se vám při nakupování díky kupónu jednoduše odečte příslušná výše slevy v procentech.

Nakupování na internetu se díky slevovým kupónům v moderní době stává jednodušší a příjemnější. Slevové kupóny v posledních letech zažívají doslova boom a dokazují, že slevy nejsou doménou jen starší generace. Slevovým kupónům doslova propadli i mladí nakupující.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakupování se slevovými kupóny, proč se vám vyplatí?