Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nakoukněte ve Vyškově do terezínského pokoje č.28

Redakce

Redakce

26. 1. 2011

FOTO: Památník TerezínNa přelomu ledna a února vás pozveme do Ostravy, kde se můžete dozvědět něco o mezilidských vztazích a strávit večer s básnířkou a novinářkou Evou Kotarbovou. Do Vyškova zase můžete zajet za expozicí Dveře do minulosti.

FOTO: Památník Terezín

Památník Terezín, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Tématicky velmi zajímavou výstavu můžete navštívit v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově.  Název výstavy zní Děvčata z pokoje č. 28, L 410, Terezín a pojednává o životě v jednom z dětských domovů v Terezíně v období Protektorátu Čechy a Morava. Expozice je k vidění od 28. – 31. ledna a koná se v rámci projektu k Týdnu holocaustu „…s láskou“, pod záštitou Komunitní nadace Tři brány Vyškov.

Už víte co je Ostravský strakáč?

Pokud se chcete něco dozvědět o sobě samé a o vztazích, nenechte si ujít Besedu o mezilidských vztazích v Domě knihy Librex v Ostravě. Drahoslav Červenka tam bude přednášet v pondělí 31. ledna od 17 hodin.

Knihovna města Ostravy vás srdečně zve na besedu s básnířkou a novinářkou Evou Kotarbovou, která má na svém kontě již několik sbírek. Setkání s autorkou, které se bude konat v úterý 1. února od 17 hodin ve společenském sále ústřední knihovny, prozradí spoustu zajímavostí z autorčiny literární a novinářské činnosti. Beseda se koná v rámci cyklu Ostravský strakáč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakoukněte ve Vyškově do terezínského pokoje č.28