Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nakoukněte na Fashion Days ve Vaňkovce

Redakce

Redakce

4. 10. 2010

FOTO: Netradiční moloKaždým rokem se dvakrát v brněnském nákupním centru Galerie Vaňkovka objeví módní událost. Střed Brna zahalí módní přehlídky, a to na jaře (letní kolekce) a na podzim (zimní kolekce). Nejsou to kolekce od mladých českých návrhářů, ani těch světoznámých zahraničních a dražších. Jsou to kolekce obchodů, které jsou ve Vaňkovce obsaženy. Ty nejlepší kolekce. A protože rád tyhle akce objíždím, ocitl jsem se i tu.

FOTO: Netradiční molo

Netradiční molo ve Vaňkovce, Zdroj: archiv autora

Molo vypadalo netradičně. Jako taková hvězda. Celá akce trvala hodinu. Což je podle mě akorát. Uváděla ji Vendula Manfredi, herečka a muzikantka. Téma bylo jazz. Jak hudba, tak nějaký ten náznak jazzu v outfitech poznat šel. Modely byly propracovanější, zajímavější. Mělo to jednu chybku, nesmělo se fotit. A po několika návštěvách ochranky mi pomalu docházelo, že snad ani do paměti si nesmíme tuto akci vyrýt.

Líbilo se mi, že na modelkách a modelech (!) šlo vidět, že i když to dělají poosmé, stále vypadají, že je to baví. Chodili si po hvězdě, broukali si, povídali si, smáli se. Brali to vesele. Možná jim to nařídili.

FOTO: Ilustrační obrázek

Foto: Tereza Ticháčková, Topzine.cz

Je to zvláštní, ale líbilo se mi to více nežli Prague Fashion Weekend. Už to nebyly výstřelky mladých návrhářů. Byly to kolekce usedlejší, podobné, ale zároveň nositelné a s postřehy (detaily) od návrhářů. Hlavně vymysleli kvalitní výběr, kterým se zamluvili každému. Od kolekce sportovního obchodu RockPoint, po luxusní obchod Peek & Cloppenburg. Boty dodával především Humanic a doplňky I am a Bijou Brigitte. O lidské figuríny se postarala firma Saxx Models.

Tuhle veřejnou akci hodnotím úspěšně, až na zákaz focení a veliké přehrávání dojmů uvaděčky. Příště to snad vyladí všechno.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakoukněte na Fashion Days ve Vaňkovce