Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nakladatelství Fragment chystá na podzim štědrou nadílku pro všechny fanoušky fantasy

Anna Malá

Anna Malá

2. 9. 2010

Podzim a předvánoční období obecně bývá časem, kdy vychází nejvíce knížek. Tentokrát se ovšem myslelo i na čtenáře fantasy literatury. Speciály k bestsellerům, zakončení slavných ság či začátky ság nových.

To, že se Christopher Paolini stále nemá k dopsání posledního dílu Odkazu Dračích jezdců, bude na podzim alespoň částečně vykompenzováno. V půlce září vyjde Eragonův průvodce po Alagaësii, v němž poznáme spoustu zajímavých míst, postav a zákoutí tohoto magického světa. První tři dosud vydané díly, Eragon, Eldest a Brisingr, vyjdou navíc brožovaně ve speciálním dárkovém vydání. A jako bonus k nim přibude speciální kapitola chystaného čtvrtého dílu.

Pokračování čeká také sérii Percy Jakson sepsanou Rickem Riordanem. Pod názvem Prokletí titánů pokračují příběhy o chlapci, který se narodil jako syn boha Poseidona a lidské ženy. Dalším dílem pokračují úspěšné Upíří deníky, jež napsala L. J. Smith. Již pátý díl nazvaný Probuzení navazuje na předchozí čtyři, které vychází ve speciálním dárkovém balení a pevné vazbě. A jako poslední z novinek pokračují osudy vítězek kruté reality show – Hladových her – Katniss a Peety. Druhý díl – Vražedná pomsta – autora Hungera Jamese slibuje spoustu napětí.

Na velmi úspěšné knihy Volný pád do podzemí, Ztracený svět v podzemí a Hlouběji do podzemí navazuje již poslední díl nazvaný Návrat z podzemí z pera z pera Rodericka Gordona a Briana Williamse. Můžeme se těšit na další příběhy mladého objevitele a jeho otce v tajném světě hluboko pod Londýnem.

Již druhé fantasy ságy se dočká mladá česká spisovatelka Michaela Burdová, jejíž první ságu, Poselství jednorožců, vydalo právě nakladatelství Fragment. Nová série, Křišťály moci, začíná dílem nazvaným Zrada temného elfa. Bílí a temní elfové budou v čarovné zemi Mianthilii bojovat o sedm křišťálů moci, díky nimž lze ovládnout celý svět. Podle proroctví může totiž křišťály moci získat pouze obyčejná vesnická dívka Neilin. Podaří se jí překonat všechny nástrahy, zachránit svou zemi a možná najít i lásku?

Topzine vám samozřejmě v dohledné době přinese recenze na výše uvedené tituly. Pro fanoušy Eragona a jeho věrné dračice Safiry navíc chystáme speciál právě o Odkazu Dračích jezdců. Můžete se těšit na články o všech dosud vydaných knihách, o filmu, autorovi, bonusech, speciálních edicích a mnohém dalším. Podzim roku 2010 klasické fantasy literatuře rozhodně přeje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakladatelství Fragment chystá na podzim štědrou nadílku pro všechny fanoušky fantasy