Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nakladatelství Dokořán: Klause už můžete číst i jako e-knihu

Redakce

Redakce

10. 9. 2010

FOTO: FotoknihaNakladatelství Dokořán vydalo 5. září svou první elektronickou knihu. Jako první titul si vybralo poměrně úspěšný, stejně tak i kontroverzní, titul Václava Klause Modrá, nikoliv zelená planeta.

FOTO: Fotokniha

Zdroj: archív Topzine.cz

Trh se pomalu rozděluje na tři skupiny: zastánce klasické tedy tištěné knihy, elektronické a na čtenáře, kteří akceptují obé. Je tedy jasné, že tištěné knihy jdou na odbyt čím dál méně. Nakladatelství Dokořán na tuto skutečnost reaguje a snaží se oslovit i fanoušky nových technologií.

Klausem to teprve začíná

Co se týče samotné knihy Václava Klause, té se v tištěné podobě prodalo přes 18 000 kusů a lze předpokládat, že majitelé smartphonů, čteček, tabletů, počítačů nebo mobilních telefonů si ji koupí i v e-verzi; a to buď jako soubor pdf (převážně pro stolní a přenosné počítače), či Epub (určený pro čtečky, tablety a mobilní telefony).

„Jsem rád, že mi nakladatelství Dokořán dalo šanci vydat mou knihu v e-verzi. Je to nová zkušenost i pro mne, v podstatě velmi staromódního člověka.“
(Václav Klaus)

Jakousi samozřejmostí je, že vše neskončí u jednoho titulu. Na podzim by takto mělo vyjít dalších deset e-knih. Mezi nimi budou autoři jako například: Václav Cílka, Stanislav Komárek, Ludvík Vaculík, Petr Mikšíčka a další; dále se počítá i s překladovými tituly. Nakladatelství Dokořán by postupně chtělo docílit toho, že většina titulů by měla být dostupná jak v papírové, tak e-verzi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nakladatelství Dokořán: Klause už můžete číst i jako e-knihu