Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nahrávací studio na Abbey Road zůstane

abbey_roadStudio Abbey Road, které vlastní firma EMI, se zachová. I přes veškeré dluhy společnosti zůstane studio v jejich rukou. 

The Beatles  - Abbey Road, Zdroj: beatlesbible.com

The Beatles - Abbey Road, Zdroj: beatlesbible.com

Známé nahrávací studio The Abbey Road, které proslavila kapela The Beatles svojí deskou z roku 1969, kdy členové přecházejí přes nedaleký přechod, zůstane v rukou majetele. Spojené království z něj udělalo dokonce historickou památku.

Společnost EMI (Electric & Musical Industries Ltd.) se topí v dluzích a uvažovala o jeho prodeji, ale příznivci liverpoolské kapely se rozhodli stávkovat a bojkotovat obchod. Přidal se k nim i Paul McCartney: „Je několik lidí, kteří jsou již dlouho spojeni se studiem Abbey Road, a kteří hovoří o přípravě nabídky k jeho záchraně… Doufám, že budou s to něco udělat. Mám tam tolik vzpomínek s Beatles. Je to stále skvělé studio,“ řekl McCartney v rozhovoru pro stanici BBC.

Pink Floyd se soudí o honorář, ředitel EMI je optimistický

Majitel společnosti Terra Firma, která do labelu EMI investuje, nezvládá splácet dluh u Citigroup Inc., kde si v roce 2007 na nákup EMI půjčila, a proto i EMI musí uvažovat o případných škrtech a prodejích. Nedávno vydavatelství opustili někteří jeho zpěváci a našli si jiné vydavatele; například Paul McCartney, The Rolling Stones a skupina Pink Floyd se doposud soudí o nezaplacené honoráře. A další mohou následovat, protože vydavatelsví se stará o mezinárodně uznávané hvězdy jako Robbie Williams, Gorillaz nebo Coldplay.

Ironií osudu je také to, že na nedávných udělování cen Grammy si gramofonky odnesli právě interpreti pod křídly společnosti EMI, a to hned několik. Country kapela Lady Antebellum se vyšplhala na první příčku v americké hitparádě s albem Need You Love.

Když do konce března šéfové společnosti Terra nepřesvědčí akcionáře o finanční podpoře okolo 180 miliónů dolarů, převezme firmu EMI Citigroup, a tím pádem se hudebnímu vydavatelství uzavřou dveře s vydáváním alb, protože Citigroup nejde o zábavní průmysl.

Ředitel společnosti EMI Elio Leoni-Sceti ale zůstává optimistou: „Máme dobrý byznys, který jede po správné koleji, a to je nejlepší vklad do naší budoucnosti,“ řekl předminulý týden.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nahrávací studio na Abbey Road zůstane