Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nahradí elektronické knihy naše papírové společníky?

FOTO: IlustračníLiteratura se rozvíjí nejen ve svém obsahu, ale i formálně. Elektronickou podobu knih můžete ze všech možných stránek  lépe poznat v rámci diskuzního fóra na veletrhu Svět knihy. Další z pozvánek nalákají milovníky žánru fantasy a čtenáře literárního listu Tvar.

FOTO: Ilustrační

Nahradí knihy jejich elektronická podoba? Zrdoj:sxc.hu

První z aktuálních tipů se týká večera literárního obtýdeníku Tvar. Pokud jste příznivci tohoto plátku nebo ještě lépe literatury obecně, nenechte si ujít pravidelné setkání čtenářů Tvaru v Domě čtení (Ruská 192, Praha 10). Své hosty 11. května od 18 hodin představí redaktoři Božena Správcová a Michal Jareš.

Dobrodružství kapitána Báthoryho

Institut umění pořádá na knižním veletrhu a festivalu Svět knihy diskuzi s názvem E-knihy − právo a praxe. Diskuzní fórum o právních aspektech produkce, prodeje a dostupnosti e-knih pro čtenáře se bude konat 12. května od 16 hodin v Literární kavárně v Průmyslovém paláci (Výstaviště, Praha 7). Tématu se zhostí nejpovolanější komentátoři jako například právník Jiří Srstka, představitelka knihovny Klára Sušická a zástupce obchodu s e-knihami Jiří Pechoč.

V současné době jeden z nejúspěšnějších slovenských spisovatelů Juraj Červenák poprvé zavítá do Prahy se svou knihou Dobrodružství kapitána Báthoryho, což je historická fantasy z druhé poloviny 17. století. Beseda, autorské čtení i autogramiáda proběhnou 13. května od 17 hodin v pobočce Městské knihovny v Praze (Náměstí 14. října 15, Praha 5).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nahradí elektronické knihy naše papírové společníky?