Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Nahlédněte do srdce Evropské unie. Cesta do Štrasburku je otevřená

Redakce

Redakce

1. 10. 2011

FOTO: ŠtrasburgJste studenty vysoké školy a zajímáte se o Evropskou unii? Pokud ano, pak se vám nabízí příležitost navštívit Štrasburk a prohlédnout si budovy, v nichž sídlí evropské instituce. Akce se uskuteční koncem října.

FOTO: Štrasburg

Malebné štrasburské hrázděné domy člověka omámí, Zdroj: sxc.hu

„Studenty čeká setkání s vedoucími úředníky, politiky, s těmi, co tvoří evropskou politiku v praxi. Budou mít možnost vidět místa, kde politici jednají, a samozřejmě i krásy Štrasburku,“ shrnuje program akce hlavní organizátorka Kateřina Čechová.

Rozhodující je chuť poznávat

Cesta je podle Čechové určena studentům a čerstvým absolventům oborů zaměřených především na Evropskou unii, mezinárodní vztahy, politologii, právo a další tematicky spřízněné obory. Avšak nejdůležitější je chuť a touha poznávat.

„Je to hlavně pro všechny, kteří se chtějí dozvědět víc o tom, jak vypadá teorie v praxi, jak probíhají rozhodovací procesy a jaká je evropská realita. Dále těm, kteří vážně uvažují o tom, že by chtěli v evropských institucích pracovat a budovat svou profesní kariéru,“ objasňuje Kateřina Čechová.

FOTO: EU Štrasburk

Sídlo Evropské unie ve Štrasburku, Zdroj: sxc.hu

Předem je třeba počítat s tím, že češtinu při exkurzi uslyšíte spíše sporadicky. „Přednášky bývají v angličtině a češtině dle možností dané instituce. Doporučujeme komunikativní úroveň znalosti anglického jazyka,“ přibližuje organizátorka akce.

Není ale čeho se bát, nemusíte rozumět všem slovům ve větě, stačí pochytit část, a smysl si už jistě dokážete spojit. Na prezentace v cizím jazyce si brzy zvyknete a časem je budete brát jako samozřejmost.

Navštivte instituce Evropské unie

Studenti nejprve navštíví sídlo Rady Evropy, což je mezivládní organizace, která zaručuje základní lidská práva a svobodu a také zasahuje do oblasti kultury a vzdělávání.

Dalším cílem cesty je Evropský soud pro lidská práva, kde se řeší spory, při nichž došlo k porušení Úmluvy o ochraně lidských práv a základních svobod. Poslední navštívenou institucí bude Evropský parlament, který reprezentuje zájmy občanů Evropské unie.

23. 10. Odjezd z ČR
24. 10. Rada Evropy a Evropský soud pro lidská práva
25. 10. Evropský parlament a prohlídka města
26. 10. Příjezd do ČR

Nástupními místy cesty jsou Olomouc, Brno, Praha, Plzeň a České Budějovice, přesně v tomto pořadí budou následovat i zastávky, na nichž se budou studenti vyzvedávat.

Termín vzdělávací cesty je od 23. do 26. října 2011.
Cena činí 3 900 korun – v ceně je zahrnuto ubytování v třílůžkovém pokoji, 2x snídaně, doprava, průvodce a pojištění proti úpadku CK. Vstupné do institucí účastníci cesty neplatí.
Vzdělávací cestu pořádá nevládní nezisková organizace EUTIS ve spolupráci se společností EURO SERVICE CZ.

Pokud tedy chcete poznat prostředí institucí Evropské unie, seznámit se s novými lidmi, získat nové kontakty, obohatit své vědomosti a rozšířit jazykové dovednosti, právě máte možnost. „Volná místa ještě jsou, i když vzhledem k zájmu studentů se kapacita vzdělávací cesty rychle naplňuje,“ uzavírá hlavní organizátorka. Více informací včetně přihlášky a kontaktů najdete na webu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nahlédněte do srdce Evropské unie. Cesta do Štrasburku je otevřená