Menu
TOPZINE.cz
Ze světa

Náhle zemřel zpěvák Scott Weiland. Držitele prestižní Grammy zřejmě usmrtily drogy

ČTK

ČTK

4. 12. 2015

Scott Weiland, bývalý frontman americké rockové skupiny Stone Temple Pilots, při turné své nové kapely ve Spojených státech ve čtvrtek náhle zemřel. Informují o tom zahraniční média. Weilandovi bylo 48 let. Příčina smrti oznámena nebyla, spekuluje se ale o drogách, s jejichž konzumací měl Weiland mnoho let problémy.

Stone-Temple-Pilots-Photo-1

Kapela Stone Temple Pilots

Weilandovo tělo se našlo v autobuse, kterým jeho skupina The Wildabouts jezdila při turné, sdělil zpěvákův manažer Tom Vitorino. Autobus stál u motelu nedaleko místa, kde měla kapela ve městě Bloomington ve státě Minnesota hrát.

Scott Weiland, narozen jako Scott Kline, byl americký hudebník, textař a zpěvák. Znám byl především jako zpěvákem kapely Stone Temple Pilots, se kterou vydal v 90. letech šest alb a získal prestižní cenu Grammy. Zpíval i v kapele Velvet Revolver.

Organizátoři americké hudební ceny Grammy Weilanda označili za ikonu stylu grunge s ohromným talentem a působivým projevem. „Tím vším bude navždy žít a inspirovat zástupy rockových fanoušků po celém světě,“ uvedli podle BBC zástupci Grammy.

Úctu zesnulému vyjádřila řada kulturních osobností, například americká herečka a zpěvačka Juliette Lewisová. „Byl to mimořádně nadaný umělec,“ řekl také kytarista Joe Perry ze slavné americké rockové skupiny Aerosmith.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Náhle zemřel zpěvák Scott Weiland. Držitele prestižní Grammy zřejmě usmrtily drogy