Nahá těla ve dřevě: seznamte se s italským mistrem řezbářství

FOTO: walpoth_nahled

S pomocí nejzákladnějších řezbářských technik lze vytvořit sochy k nerozeznání od živých nahých těl. Italský sochař Bruno Walpoth je toho důkazem: nad jeho dřevěnými díly se tají dech.

Z masivních kusů dřeva vytváří Walpoth jen pomocí dláta sochy s tak jemnými detaily, které by divák čekal spíše v malbě či kresbě. Není se ovšem čemu divit; italský umělec se prací se dřevem zabývá už od sedmdesátých let. Jeho sochy, přesně kopírující individuální detaily nahých lidských těl, svou precizností vynikají.

Ženským i mužským postavám navíc sochař dodává specifický emotivní výraz. V minulosti jeho práce byly už mnohokrát k vidění na kolektivních i samostatných výstavách jak v jeho rodné Itálii, tak v zahraničí. Mimo zpracování dřeva se Bruno Walpoth věnuje také fotografování a kresbě; portfolio najdete na jeho oficiálních stránkách.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá
Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*