Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Nahá těla propletená do motivů zázraku zrození. Tyhle fotky berou dech

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

18. 3. 2013

FOTO: bodyscape1Tisíce nahých těl precizně seskládaných do neuvěřitelně spletitých obrazců. „Někdy si připadám jako stará paní při pletení složitého vzoru,“ vtipkuje o svých fascinujících fotografiích Angelo Musco.

Italského výtvarníka Angela postihla při narození dětská obrna, jejímž následkem zůstala jedna strana jeho těla nehybná. Silný zážitek z porodu je také nejspíš důvodem jeho fascinace zázrakem zrození, kolem kterého se celé jeho dílo točí. Některé z formací na fotografiích připomínají obrovská hnízda, dominují kulovité a vejčité tvary, vše je prodchnuto vznikem nového života.

Musco fotografuje nahé modely z nadhledu, k čemuž využívá žebřík. Zatímco lidé pod ním uléhají na zelené plátno, umělec detailně popisuje, jak se mají nastavit, a přesně diktuje veškeré podmínky. Seskupení potřebného počtu modelů by ale nebylo technicky možné, a tak využívá kouzel postprodukčního procesu.

Náročná postprodukce přináší ovoce

K němu často využívá i několik asistentů, přesto například na díle s názvem Xylem s dvojicí pomocníků pracoval dva roky. Přesné vzájemné nastavení těl není jednoduché ani v počítačovém programu, výtvarník navíc počítal s nadměrně velkým formátem: v některých případech až 12,2 krát 3,65 metru.

Nutno dodat, že náročná práce se mu doposud vyplácí. O umělci se momentálně natáčí dokument Conception a chystá se také jeho samostatná výstava v Paříži.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nahá těla propletená do motivů zázraku zrození. Tyhle fotky berou dech