Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nad Plumlovem se smráká Keltská noc

Redakce

Redakce

24. 7. 2009

DSC_0197V pátek 24. července začíná 8. ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc. Největší setkání vyznavačů irského folklóru v České republice bude celé dva dny nabité keltskou hudbou. Prvotřídní muzikanti, divocí tanečníci a půlnoční ohňová show dostanou všechny návštěvníky do varu.

Na festivalu vystoupí více než 120 umělců ze 7 zemí světa. Mezi největší jména festivalu patří kanadská skupina Cairdeas, irská zpěvačka Pauline Scanlon a skotští dudáci The Rebel Pipers. Z české scény na festivalu vystoupí Czeltic, Tomáč Kočko či Bran.

Zábavu v průběhu celého festivalu zajistí také doprovodný program, který je letos plný novinek. K vidění zde bude nejen tradiční vojenské ležení, irský tanec a historický šerm, ale také keltská řemesla. Skupina Boiové postaví pravý nefalšovaný keltský tábor, a pro všechny nadšence je také připraven seminář o spiritualitě a léčebných praktikách druidů.

Keltská noc se koná na Plumlově u Prostějova v areálu kempu Žralok. Vstupenky je možné si pořídit na místě za 300 korun na jeden den a 400 korun na dva dny. Více na www.keltska-noc.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nad Plumlovem se smráká Keltská noc