Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Nachystat hůlky, nabrousit katany. Japonský den začíná 15. října

Marek Hofman

Marek Hofman

7. 10. 2011

Další ročník akce zaměřené na Japonsko a jeho kulturu se blíží. Japonský den odstartuje v sobotu 15. října a potrvá až do pondělí 17. října.

Tabata Riino představí tradiční japonský tanec Zdroj: archiv organizátorů

Hlavní program Japonského dne organizátoři naplánovali na sobotu 15. října. Milovníci země zapadajícího slunce mají možnost dozvědět se spoustu zajímavého o japonské kultuře. Pokud v sobotu dorazí na místo konání, jímž je ZŠ Bítovská v Praze 4, mohou se těšit na spousty netradičních zážitků.

Další představení čekají návštěvníky v neděli 16. říjnaplzeňském kulturním domě Peklo. Avšak i ti, kteří to mají do Plzně daleko, nemusejí o nic přijít a stejný program si mohou vychutnat o den později, tedy v neděli 17. říjnaČeském muzeu umění v Praze.

Přečtěte si: CONiáš 2011: Na jeden den v magickém kotli

Mezi největší lákadla patří vystoupení mistra Matsuna. „Mistr Matsuno předvede naprostou bombu a unikát – rituální shintoistický tanec Kagura, konkrétně Higo Kagura,“ prozradil organizátor Imrik a dodal: „Rituální tanec Kagura je starší než divadlo Nógaku a Higo Kagura je jeho speciální, velice vzácná forma provozovaná válečnickou kastou feudálního Japonska. Původně sloužila jako forma spojení lidí a božstev a jako rituální smytí nečistot tohoto světa.“

Déle budou k vidění čajové obřady, taneční a hudební vystoupení, mistr Nakagawa předvede umění rychlého tasení meče a přesekávání rohoží simulujících lidské tělo a návštěvníci se také dozvědí mnohé o tradičních zbraních a zbrojích, které si budou moci i prohlédnout.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nachystat hůlky, nabrousit katany. Japonský den začíná 15. října