Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Nábytek, který se přetvoří na cvičební náčiní, aneb kdo je Lucie Koldová?

Petra Červená

Petra Červená

23. 10. 2010

lucie_koldovaDesignérka, která se vrcholově věnovala skoku dalekému a trojskoku. Po maturitě se ocitla na pedagogické fakultě, ale po roce objevila svůj nový životní směr, směr designu. Šestadvacetiletá rodačka z Chebu, které se podařilo dostat do výroby hned několik návrhů, což v České republice rozhodně není pravidlem.

FOTO: Lucie Koldová

Lucie Koldová, Zdroj: luciekoldova.com

Lucie Koldová v loňském roce absolvovala ateliér designu na VŠUP pod vedením designérů Olgoj Chorchoj (Michal Froněk a Jan Němeček). Jako diplomovou práci navrhla nábytek Home Fitness, který se snadno přetvoří ve cvičební náčiní. Ze skříně se stanou žebřiny, stůl ukrývá madla pro posilování bicepsů a tricepsů a pro sklapovačky slouží jasně žlutý koberec, nábytek je v kontrastu se zářivým kobercem vyveden v černém matu a lesku.

FOTO: Home fit od Lucie Koldové

Home fitness

Mladá designérka už má za sebou řadu úspěšných prezentací a projektů. Vystavovala například na dvou přehlídkách Designbloku či na veletrhu v Miláně. Spolupracovala se značkami Alo Jewelry, Belda Factory a firmou Process, pro niž navrhovala dětský nábytek. Na veletrh Maison et Object v Paříži vytvořila modulový systém nábytku české expozice.

Lucie stále vystavuje na nejrůznějších veletrzích designu, ale čím dál tím víc ji to táhne do ciziny, hlavně Londýn se pro ni stal evropskou destinací číslo jedna. Považuje jej za Mekku designu a spolu se svou kulturou, módou a art atmosférou je pro ni Londýn neodolatelným místem.

FOTO: Home fitness od Lucie Koldove

Home fitness

Lucie má ze svých návrhů nejraději židli Miss Extreme, vyrobenou z kovu a svým tvarem připomínající písmeno X, kterou doplňuje taburetka X. Mě osobně zaujalo svítidlo Orbital, které připomíná protnuté dva snubní prsteny. Ze spolupráce s firmou Process vzniklo Igloo navržené pro děti jako útočiště, skrýš, ale také jako knihovna.

Ledové bloky spolu s knihami jsou vynikající tepelnou izolací, i když děti bude na Igloo spíše zajímat představa vlastního útočiště se skrýší, ve které se děti celoročně budou cítit jako v pravém eskymáckém iglů i bez zimní snahy postavit z té trochy prašanu chabou českou napodobeninu iglů.

Designová židle (Xtreme Chaire) a stolička (X Stools)

U návrhů a konečného výrobku velmi záleží na zvolené barevné kombinaci. Barva může produkt pozdvihnout, nebo ho naopak pohřbít. Lucie si s barvou ráda hraje a vzorníky má neustále při ruce. Slabost má pro výrazné odstíny, když však dojde k dočasnému inspirativnímu přesycení, přejde k osvědčené klasice black and white.

Dokončené projekty všech barev i velikostí si můžete prohlédnout na: www.luciekoldova.com.

FOTO: Designové výrobky od Lucie Koldové

Igloo, Orbital light

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nábytek, který se přetvoří na cvičební náčiní, aneb kdo je Lucie Koldová?