Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Na Vysočině pokračuje Festival fantazie. Přijeli i fanoušci v kostýmech!

Redakce

Redakce

4. 7. 2011

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.cz!Anketa mezi návštěvníky!Svátek všech příznivců her a fantastiky s názvem Festival fantazie začal ve čtvrtek 30. června a pokračuje v Chotěboři na Vysočině až do neděle 10. července. Redakce Fanzine.cz má na místě reportéry Marka Jedináka a Petera Kačinu, kteří vyzpovídali několik návštěvníků festivalu, jak se jim zde líbí.

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czJake, Hradec Králové
Na Festival fantazie jezdím pravidelně už přibližně čtyři roky, převážně kvůli AMconu (poznámka redakce: programová linie zaměřená na mangu a anime). S atmosférou jsem poměrně spokojený, ale uvidíme, co přinesou další dny festivalu.

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czKirana, pendluje mezi Prahou a Plzní
Na Festival fantazie jezdím pravidelně, jsem tady už posedmé nebo poosmé. Kvalita se průběžně neustále zlepšuje, je to tu fajn. Na festival jezdím se svojí partou a převážně kvůli lidem a posezení. (smích)
Program je fajn v tom, že si každý návštěvník najde to svoje.

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czHomer
Nejvíce mě tady baví přednášky, převážně sci-fi, Star Wars a taky Star Gate. Právě jdu z přednášky z Johnem Otmanem, ta byla velice zábavná. Festival jde průběhem času velmi rychle nahoru, momentálně je to podle mě nejlépe organizovaný con u nás. Jen mě mrzí, že některé linie byly zrušené a jejich návrat se už bohužel nepodaří. Rozhodně bych doporučil vypilovat začátek, občas bývá zmatečný, konkrétně třeba záležitosti ohledně registrací.

Čtěte také: John Ottman: Fanoušci Supermana mi posílali výhrůžky

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czDragon Lord, Přerov/ Praha
Na festivalu jsem už po osmé, jezdím sem kvůli kamarádům a komunitě. Program se spíše snažím organizovat, občas i přednášet, na což už bohužel poslední léta není tolik času. Chci dělat něco pro návštěvníky, to je sranda, to mě baví. Pak také třeba diskuze s fanoušky. Progrese je za ta léta určitě vidět, každý rok přibývá něco nového. Přestože si z Vaška (poznámka redakce: Václav Pravda, ředitel festivalu) děláme srandu, jde to stále nahoru. (smích)

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czTomáš, Bratislava
O festivalu jsem se dozvěděl úplně náhodou, od kolegů, tak jsem přijel na zkoušku asi na pět dní. Nejvíce mě baví přednášky, konkrétně linie o Star Gate. Pak také deskové hry, ty hraji rád. Líbily se mi především přednášky týkající se uvádění sci-fi technologií do praxe. Zatím jsem spokojený, jen mi trochu vadí takové ty klasické problémy při přednáškách jako třeba neposlušné projektory a počítače. Není to ale nic vážného, takže se dost možná stavím i příští rok.

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czBestial, Prešov
Na Festivalu fantazie jsem teď už popáté. Je to tak trochu jiný svět, nedovedu to vysvětlit, ale vždycky po roce mi ta atmosféra začne chybět. Co se programu týče, pozoruji tady takové zvláštní pravidlo. Když sem někdo přijede poprvé, zajímají ho převážně přednášky a tráví na nich téměř celý den a na své sérií sedí od rána do večera. Postupem času je pak rád, že se dokope na jednu přednášku za den, neboť třeba sedí s kámošema u pivka, hraje guitar hero nebo se třeba vyblbne na DDRku.

VIDEA: Parodie na Pána prstenů, Spidermana i souboj Ježíše a Arnolda Schwarzeneggera

FOTO: Festival fantazie 2011 - respondent ankety redakce Topzine.czBaty, Zlín
Původně jsem sem jela s nejasnou představou, nevěděla co od festivalu čekat. Zaujala mě hlavně přednášková linie Pána prstenů. Fajn jsou konzole a počítače. Suprové jsou taky stánky, mohu se podívat na nějaké věci nebo si něco koupit. Trochu mě zklamala úroveň některých přednášek, od fanoušků jsem čekala větší zapojení. Některé jsou takové suché a třeba i přes atraktivní názvy nudné.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Vysočině pokračuje Festival fantazie. Přijeli i fanoušci v kostýmech!