×
TOPZINE.cz

Na vyhlášení MTV Awards pili krev upíři

V dnešní době snad neexistuje nikdo, kdo by neslyšel o Stmívání, úvodním dílu upírské série americké spisovatelky Stephenie Meyerové, který můžeme bez okolků nazvat mediálním nástupcem Harryho Pottera.

Půl roku starý film obletěl ve své době celý svět a získal si milióny nadšených fanoušků (a řekněme si to na rovinu, ještě více fanynek). Je tak poměrně logické, že ceny televize MTV, o nichž rozhodují fanoušci prostřednictvím internetového hlasování, vzalo Stmívání útokem.

„Stmívání si odneslo pět ocenění, včetně titulů pro nejlepší film, nejlepší polibek a nejlepší bitku,“ informovala v pondělí agentura Reuters. „V průběhu večera dirigovaného hlavně fanoušky měli diváci možnost shlédnout i několik záběrů z připravovaného pokračování Nový měsíc,“ upřesnila dále.

Ačkoliv Stmívání (v originále Twilight) dosud nevyhrálo žádnou z cen vyhlašovaných oficiálními porotami, jako jsou Oscaři či Zlatý glóbus, vydělalo si už 382 miliónů dolarů. Nedělní večer ukázal, že fanoušci mají trochu jiný názor než odborní porotci a propašovali svého favorita do kategorií nejlepší film, nejlepší ženský výkon, nejlepší mužský přelomový výkon, nejlepší polibek a nejlepší bitka. Bude rozhodně zajímavé sledovat, zda si podobnou popularitu udrží i druhý díl s názvem Nový měsíc, který bude mít celosvětovou premiéru 18. a českou 26. listopadu letošního roku.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..