Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Na VŠE to bez košile nejde. Co nosí budoucí právníci, umělci a ekonomové?

Anna Talašová

Anna Talašová

19. 4. 2012

Designéři v košili ze sekáče, filozofové v saku po dědečkovi. I taková jsou zjištění průzkumu portálu CzechOriginalFashion.cz, který během března zmapoval módní a životní styl studentů pražských vysokých škol.

„Spustili jsme galerii všech pořízených fotografií a zahájili tak hlasování. Tím jsme dokončili první fázi projektu a s jistotou můžeme konstatovat, že mladým mužům začíná na módě záležet. Chápou, že zajímavý osobní styl je důležitý, a móda se pro ně stává kulturním fenoménem, který zrcadlí stav společnosti,“ shrnuje výsledky sondy do života českých vysokoškoláků Lucie Pavlásková z CZOF.

FOTO: Boys in study - Czechoriginalfashion.cz

Styl z UNYP, Zdroj: Czechoriginalfashion.cz

Rozdíly mezi školami spočívají podle ní v přístupu k oblékání. Pro studenty VŠUP je móda nástrojem seberealizace. Jsou divocí a extravagantní, což se přirozeně promítá do jejich vztahu k oblékání, kterému často chybí jednotná linie. Záleží jim na tom, odkud jejich oblečení pochází, a pro svůj unikátní kousek si zajdou do sekáče.

V tomto ohledu jsou studenti FF UK pravým opakem. Oblečení chápou spíš jako nutnost než jako zábavu, funkčnost stojí na prvním místě a upřednostňují kousky v černé barvě.

U mladých mužů na VŠE je patrné, že se pozvolna připravují na profesionální život, který s největší pravděpodobností stráví v tmavých oblecích. Ve srovnání s ostatními studenty je pro ně dobrý první dojem mnohem důležitější a mezi nejoblíbenější kusy ve svém šatníku řadí košile. Naopak studenti soukromé UNYP občas vyrazí do školy i v teplácích.

Až do 22. dubna můžete hlasovat pro nejstylovější studenty, kteří získají vouchery od společnosti GANT. Tři vybraní dostanou možnost změnit svoji vizáž za pomoci profesionálních stylistů a dodat svému vzhledu správný preppy look.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na VŠE to bez košile nejde. Co nosí budoucí právníci, umělci a ekonomové?