Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na tajném koncertu Foo Fighters došlo k malému reunionu Nirvany

Adriana Semlová

Adriana Semlová

29. 12. 2010

FOTO: Foo FightersNirvana se od smrti Kurta Cobaina plně nesjednotila a na jevišti od roku 1994 doposud nevystupovala. V úterý 21. prosince si však bývalí členové zahráli v Los Angeles během utajovaného koncertu skupiny Foo Fighters.

FOTO: Foo Fighters

Foo Fighters, Zdroj: oficiální stránky kapely

Koncert Foo Fighters se uskutečnil z důvodu dokončení jejich sedmého studiového alba a byl prvním vystoupením po dočasné přestávce v živém hraní kapely. Konal se v kalifornském potápěčském baru Paladino’s, ve kterém každé úterý vystupují skupiny, se kterými mohou návštěvníci zpívat karaoke. V publiku se objevilo i několik známých osobností, jako například baskytarista skupiny No Doubt Tony Kanal nebo americká herečka a zpěvačka Juliette Lewis, ale dohady o přítomnosti manželky zesnulého Kurta Cobaina, Courtney Love, se nepotvrdily.

Bubeník a nynější frontman skupiny Foo Fighters, Dave Grohl, si přizval na pódium baskytaristu Nirvany Krista Novoselica a kytaristu Pata Smeara, který absolvoval s Nirvanou šestiměsíční turné a spolupracoval i na několika albech skupiny. Během let 1994 a 1997 byl Smear členem Foo Fighters. Od roku 2007 s kapelou jen příležitostně vystupoval. Oficiální stránky kapely ale v listopadu tohoto roku potvrdily, že je Pat znovu členem.

Trio hudebníků zahrálo skladbu Marigold, jejímž autorem je sám Dave Grohl. Píseň vyšla v roce 1993 jako B strana singlu Heart-Shaped Box. Grohl tuto píseň odzpíval a zároveň odehrál na bicí.

Foo Fighters chystají nové album

Zatímco opětné vystoupení členů Nirvany bylo pro odhadem pět set přítomných fanoušků příjemným zpestřením, Foo Fighters zároveň potěšili obecenstvo představením nových písní z ještě nevydaného alba. Během koncertu zazněly například songy Back + Forth, White Limo, Dear Rosemary a These Days. K ještě nepojmenované desce se Grohl vyjádřil, že se jedná o zatím nejtvrdší počin kapely.

Účast Krista Novoselica v baru nebyla až tak výrazným překvapením, protože na připravovaném albu také hostuje, zahrál si na akordeon a baskytaru ve skladbě I Should Have Known. Deska odkazuje na Nirvanu ještě v jednom bodě. Na úspěšném albu Nirvany, Nevermind z roku 1993, spolupracoval Butch Vig, který nyní produkuje album Foo Fighters.

Playlist koncertu v Paladino’s, 21. prosince 2010:

Times Like These
Generator
My Hero
The Pretender
Back + Forth
Learn to Fly
White Limo
For All the Cows
Dear Rosemary
Skin + Bones
Cold Day in the Sun
Long Road to Ruin
Enough Space
These Days
Best of You
Everlong
Monkey Wrench
All My Life

Přídavky:
Marigold
This Is A Call

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na tajném koncertu Foo Fighters došlo k malému reunionu Nirvany