Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Na Stojáka si v Retru užije každý

Redakce

Redakce

25. 4. 2010

na-stojaka_jindrova_kristyna (7)Až se vás někdo zeptá, jestli s ním půjdete na stojáka, nemusí být vaší první reakcí údiv nad jeho drzostí. Pokud se totiž v jeho další řeči objeví slova stand-up comedy, pak vás dotyčný rozhodně nechce urazit trapnými sexistickými narážkami, nýbrž vás pozvat na natáčení jedinečného českého pořadu Na Stojáka. To zatím poslední se konalo v neděli 18. dubna v pražském klubu Retro.

Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

A co že to vůbec znamená? Stand-up comedy jsou krátká vystoupení, známá především z amerických barů, kdy má umělec  jen pár minut na to, aby rozesmál publikum. Jestli bude improvizovat, recitovat, zpívat nebo vyprávět, to už je jen na něm.

Vraťme se na chvíli do stojákovské historie. V prvních dílech bavily publikum především osobnosti už známé, například charismatický Tomáš Hanák, jeho kolegyně z Divadla Sklep Lenka Vychodilová, nabroušeným jazykem proslulá Ester Kočičková, brněnský rodák Tomáš Matonoha nebo Lumír Tuček, spoluautor takových kultovních fimů, jako je Kouř nebo Pražská pětka.

Líheň talentů

Později se ale díky konkurzům v pořadu objevily nové tváře, které jako by se pro stand-up comedy narodily. Tak se diváci seznámili například s Ivou Pazderkovou, která svá vystoupení postavila na imagi úplně, ale úplně blbé blondýnky a její scénky dnes patří k nejoblíbenějším. Také neodolatelný Lukáš Pavlásek, roztomilá Jana Tučková a autoritativní Marie Ludvíková – ti všichni se stali díky pořadu Na Stojáka hvězdami. Nemohu zde jmenovat všechny, ale nezmínit ještě alespoňvšestranného Daniela Čecha by byl opravdu hřích.

Jména některých účinkujících jsou navíc spojena s projektem Koko tv, což je fiktivní televizní stanice, jejíž vysílání můžete sledovat na TV Barrandov. Nemusím snad zdůrazňovat, že Koko tv vás o dění ve světě poinformuje mnohdy lépe, než naše skutečná média.

Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

V neděli 18. dubna v Retru svá vystoupení předvedli jako první Miloš Knor, Iva Pazderková a celý houf dobrovolníků. Hned při druhé scénce, retro výstupu Lenky Vychodilové, bohužel došlo k technickým potížím. Natáčení se tím sice dost zdrželo, ale obětaví stojáci předváděli svá čísla alespoň pro přítomné diváky. V této pauze bavili publikum například Daniel Čech a Petr Vydra. V první polovině se po napravení technických závad objevila i Ester Kočičková, Iva Pazderková, Lumír Tuček a několik nových tváří. A diváci si užívali jak scénky starých známých, tak i dosud neokoukaných bavičů.

Óda Na Stojáka

Druhá polovina natáčení začala vskutku neobvykle: Iva Pazderková a Miloš Knor zazpívali srdceryvný duet, přímo Ódu Na Stojáka. Večer pokračoval příjemně s Lukášem Pavláskem, který předvedl svůj černý humor, kouzelným kouzelníkem Richardem Nedvědem a dalšími talenty.

Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

Foto: Kristýna Jindrová, Topzine.cz

Na vysílání těchto dílů se zkrátka určitě těšte! A kdybyste chtěli sami sedět v publiku a zažít neopakovatelnou atmosféru a zároveň lehkou nervozitu z toho, že by vás některý z komiků mohl vytáhnout na podium, tak vězte, že další natáčení proběhne v klubu Retro v neděli 2. května. Ale pospěšte si, lístky budou určitě brzo vyprodané!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Stojáka si v Retru užije každý