Menu
TOPZINE.cz
Sport

Na startu nové sjezdařské sezóny bude v Rakousku i pětice Čechů

Martin Slabý

Martin Slabý

22. 10. 2010

Teple se oblečte, nazujte lyžáky, navoskujte lyže… Že venku není sníh? Tak si aspoň uvařte čaj, usedněte do svých křesel a zapněte televizi. Už tento víkend se totiž v rakouském Söldenu rozjede další sjezdařská sezóna.

Šárka Záhrobská

Šárka Záhrobská Foto: Tomáš Lisý

Na zahájení nového ročníku nebude v Söldenu chybět ani řada českých závodníků. Navázat na loňskou sezónu, nebo ji dokonce vylepšit by určitě chtěla Šárka Záhrobská. Bronzovou olympijskou medailistku z Vancouveru však na rozjezd čeká jedna z jejích méně oblíbených disciplín. V obřím slalomu dokázala v minulém ročníku bodovat pouze jednou, a to dvacátým místem v Cortině d′Ampezzo. Letos tak v této disciplíně musí začít téměř od píky. „Ráda bych ukázala to, co už umím. Ale v obřím slalomu jsme začali od nuly, až v červenci jsem najížděla první brány. Pokrok cítím, ale má to vývoj. Neupínám se tu k nějakému umístění, “ říká těsně před úvodním závodem Záhrobská. Kromě ní se mezi ženami na start postaví i sedmnáctiletá Kateřina Pauláthová, pro kterou to bude vůbec první závod v kolotoči světového poháru.

O jednoho závodníka početnější máme zastoupení v mužské kategorii. Stejnou disciplínu jako ženy zde absolvuje hned trojice českých borců v čele s Ondřejem Bankem, kterému se loni dařilo v obřím slalomu lépe, když se ziskem třiašedesáti bodů obsadil ve světovém poháru celkové třiadvacáté místo. Sedmnáctého obřího slalomáře  z olympijského závodu doplní na startovní listině Martin Vráblík a Adam Zika. Na start se nakonec nepostaví Kryštof Krýzl, který doléčuje zranění kotníku, které si přivodil při tréninku v Chile.

Kromě Krýzla nepustí zranění na start nové sezóny i některá další esa zasněžených sjezdovek. Jedním z nejznámějších jmen, které bude na svazích chybět, je Švýcar Didier Defago. Olympijský vítěz ve sjezdu si v polovině září při tréninku přetrhal vazy v levém koleni a sezóna pro něj skončila dávno předtím, než vůbec začala.

Po závodech v Söldenu bude ještě následovat více než dvoutýdenní pauza. V Reiterarmu a Vailu se pak rozjedou i zbývající sjezdařské disciplíny. V kalendáři světového poháru najdeme i českou destinaci. 11. a 12. března by závody v obřím slalomu a slalomu žen měl hostit Špindlerův Mlýn.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na startu nové sjezdařské sezóny bude v Rakousku i pětice Čechů