×
TOPZINE.cz

Na soundtracku k filmu Revival zní neznámé písně, které všichni známe

Hrdinové snímku Revival napodobují Beatles. Zdroj: Bontonfilm

V novém filmu Alice Nellis Revival zazní hity, které všichni známe, přesto, že jsme je nikdy neslyšeli. Autor všech písní z filmu Jan Ponocný měl za úkol napsat takové písně, které uvíznou v hlavě a zní tak trochu povědomě.

Hrdinové snímku Revival napodobují Beatles. Zdroj: Bontonfilm

Film Revival se točí kolem kapely Smoke, která zažila svou slávu v dobách už dávno minulých a nyní se vrací na scénu a její členové si chtějí naposled vše pořádně užít. Neexistující kapela z 60. let však potřebovala skutečné písně a tento úkol padl právě na Jana Ponocného. „Honza má dar psát melodie, které člověku uvíznou v hlavě. V případě Revivalu měl za úkol napsat písničky, které vypadají, jako že je vlastně už znáte,“ komentuje písně Alice Nellis.

Nakonec se ukázalo, že pro Ponocného bude jeho úkol víceméně snadný.  „Když mi před vznikem filmu Alice říkala, jak by měla hudba kapely znít, byl jsem úplně nadšený. Měla být kapelou takových „pásků,“ co mají rádi Stouny, Kinks a zároveň by měli mít ke hraní trochu „pankáčský“ přístup. Jakmile jsem slyšel tuhle kombinaci, tak jsem se opravdu zaradoval, protože hudbu sixties jsem měl kolem sebe doma od dětství, od rodičů,“ nadšeně vypráví Ponocný.

Herci zavzpomínali na mládí

Autorství textů padlo na kamaráda Jana Ponocného. John Riley se inspiroval českými anglicky zpívajícími kapelami z konce 60. let a společně s Ponocným vytvořili neexistující kapele rozsáhlý repertoár.

Stejně tak i členové kapely Smoke měli 60. léta v krvi. Boleslav Polívka, Miroslav Krobot, Karel Heřmánek a Marián Geišberg v 60. letech zažívali pubertu a bigbeat je tak doslova součástí jejich genetické výbavy. „Ta hudba byla jeden z důvodů, proč jsem nabídku na roli v Revivalu přijal, protože to je moje krevní skupina se vším všudy. Rock a bigbeat – na tom jsem vyrůstal,“ vzpomíná na sixties Miroslav Krobot.

Pro Jana Ponocného to nebyla první spolupráce s Alici Nellis. Své melodie muzikant propůjčil už filmům Mamas & Papas a Perfect Days. Tentokrát však mají jeho songy ve snímku hlavní roli. Jak zní hudba 60. let v napsaná 21. století se dovíte v kinech nebo si ji můžete například z iTunes či Supraphonline a nebo poslouchat prostřednictvím služby MusicJet.

The YouTube ID of BDrNwlXVXjs   is invalid.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..