Menu
TOPZINE.cz

FOTO: Teď přichází Zákon/Kai/AbeV sobotu 12. listopadu uvede Švandovo divadlo premiéru minicyklu Teď přichází Zákon. Nový projekt smíchovského centra kutury zahájí inscenace KAI/ABE.

FOTO: Teď přichází Zákon/Kai/Abe

Kde končí láska a začíná nenávist? Foto: P. Borecký, Švandovo divadlo

Švandovo divadlo se postupně odlišuje od ostatních divadel hlavně širokou nabídkou představení. Vedle činohry si sem můžete zajít na koncerty či scénické rozhovory. Proto nikoho nepřekvapí, že na Smíchově připravují nový projekt. Teď přichází Zákon navazuje na loňský, divácky velmi úspěšný cyklus deseti divadelních skic s názvem Hyde Park.

Čtěte také: Široký záběr Marty Vítů

Z deseti divadelních kamínků, tři oblázky vypluly na povrch a zařadily se do stávajícího repertoáru divadla (Šoa, Zpověď masochisty, Nakrm hada na své hrudi). Zákon se od Hyde Parku liší velikostí. Divadlo nabídne tři komorní inscenace na téma biblických příběhů.

Bratři jak se patří

Autorka první hry KAI/ABE Barbora Hančilová našla svou inspiraci v příběhu známých bratrů, kteří se po smrti rodičů vracejí domů. Kai svůj život podřizuje mladšímu bratrovi. V novém domě se však odcizují. Vše vyvrcholí, když se v Kaiově životě objeví Diana, kterou ztvární Marta Vítů (známá ze hry Byla jsem doma a čekala, až přijde déšť). David Punčochář, v roli Kaie, je stálicí hereckého souboru Švandova divadla. Roli Abeho bude hrát Jan Hofman, kterého diváci mohou znát z inscenací Peníze od Hitlera a Casanova v lázních.

FOTO: Teď přichází Zákon/Kai/Abe

David Punčochář

Kde končí láska a začíná závislost? Kde končí hranice vlastních nároků a kde začíná život na úkor druhého? Kde končí náš příběh a začíná příběh toho druhého? A kolik dlužíme lidem, vedle nichž žijeme? Na to se vám budou snažit odpovědět prostřednictvím herců také režisér Petr Štindl, který byl jedním z rozhodujících hlasů při výběru vítězných scénářů.

Švandovo divadlo

KAI/ABE – cyklus Teď přichází Zákon

Autorka: Barbora Hančilová

Režie: Petr Štindl

Hrají: David Punčochář, Jan Hofman, Marta Vítů

Premiéra: 12. listopadu

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Smíchov Teď přichází Zákon