Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Na prkna Rokoka se opět vrací Superčlověk!

Po kratší přestávce se bude v Městských divadlech pražských opět hrát divadelní reality show Superčlověk. Je to komedie plná nadsázky, kde uvidíte spoustu snaživých soutěžících, výbušného moderátora a kde hlavní výhrou je několik milionů a titul Superčlověk. To vše má na triku známý autorský tandem Petr Svojtka – Jiří Janků. Těšit se na představení můžete již 17. ledna 2011 v divadle Rokoko.

Fenomén reality show zahýbal nejen televizním světem, ale už jej můžeme spatřit i v divadlech. Tohoto tématu se ujalo autorské duo Svojtka/Janků a vznikla show plná zábavy a glos, kdy se soutěžící (herci) snaží dokázat, že oni jsou ti nejkvalitnější lidští jedinci – superlidé. Vznikají tak různorodé scénky, během nichž jsou testovány vlastnosti soutěžících, jako jsou morálka, psychická odolnost nebo upřímnost. Nakonec by měl být vybrán ten, kdo je opravdu nejlepším a nejkvalitnějším člověkem ze všech.

FOTO: Lukáš Příkazký v představení Superčlověk v divadle Rokoko

Lukáš Příkazký alias Mirek

Nezastíráme, že v soutěži bude trocha nadsázky, kterou si v divadle můžeme dovolit, ale hra by nám měla prozradit leccos o tom, jací vlastně jsme. Záměrem naší reality show je najít Superčlověka, to znamená jedince, který má po všech stránkách nejlepší kvality, doplňuje podrobnosti k inscenaci Jiří Janků.

FOTO: Jiří Hána s Lucií Pernetovou v představení Superčlověk v divadle Rokoko

Hanka s Kejdžem (Jiří Hána s Lucií Pernetovou)

Autoři se tak snaží ukázat, jací my lidé ve skutečnosti jsme. Tohoto tématu hojně využívají ve svých hrách a dá se říci, že se stalo téměř posláním (viz hra České Vánoce – recenze zde).  Společné tvorbě se věnují téměř dvacet let a dali tak vzniknout více než desítce autorských inscenací. Jako jejich umělecké počiny jste tak mohli vidět například Lakomou Barku, Monty Pythonův létající kabaret (recenze zde), Hráče či Krále Leara, nebo již zmiňované České Vánoce. Momentálně připravují další autorský projekt – Viktor K. aneb Český národ neskoná, který bude mít premiéru 26. března v Divadle Rokoko.

FOTO: Herci v představení Superčlověk v divadle Rokoko

Soutěžící: Kejdž, Hanka, Mirek, Miki, Mamina, Ivan, Kikina a Lůďa (zleva)

Městská divadla pražská si tak pro vás na rok 2011 připravila divadelní lahůdku v podobě obnovené premiéry dne 17. ledna (první premiéra hry byla již 11. dubna 2009). Pokud promeškáte tento termín, nezoufejte, inscenace se bude znovu hrát hned začátkem února, konkrétně 2. února.

Superčlověk

Divadlo Rokoko

Režie: Petr Svojtka

Dramaturg: Jiří Janků

Hrají: Vasil Fridrich, Jan Szymik, Barbora Poláková, Aleš Procházka, Jitka Smutná,  Radim Kalvoda, Lukáš Příkazký, Lucie Pernetová, Jiří Hána

Představení: obnovená premiéra 17. ledna, další představení 2. února 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na prkna Rokoka se opět vrací Superčlověk!