Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Na prkna Divadla Hybernia vtrhne už za měsíc muzikálový hrbáč Quasimodo

Barbora Šimečková

Barbora Šimečková

15. 10. 2011

Foto: Esmeralda a QuasimodoNecelý měsíc před premiérou muzikálu Quasimodo se na tiskové konferenci sešli herci a tvůrci, aby prozradili nejaktuálnější novinky a pochlubili se působivým kostýmem hrbatého titulního hrdiny.

Foto: Zkouška muzikálu Quasimodo - kdysi se pro lásku umíralo

Quasimodo je typický romantický hrdina. Zvenku zrůda, čistá duše uvnitř Zdroj: Divadlo Hybernia

Premiéra nejnovějšího přírůstku pražské muzikálové scény se uskuteční 11. listopadu. Mystické datum se třemi jedenáctkami bude lákat do Divadla Hybernia na nové a netradiční zpracování klasického romantického díla z pera Viktora Huga.

Poprvé byl koncept muzikálu Quasimodo, s podtitulem Kdysi se pro lásku umíralo, představen v březnu letošního roku. V tu dobu byl již znám kompletní tvůrčí tým a téměř celé herecké obsazení. Chyběla pouze Esmeralda. Na roli hlavní hrdinky byl totiž vyhlášen otevřený konkurz, ze kterého nakonec úspěšně vyšly Radka Pavlovčinová a Markéta Procházková.

Čtěte také: První skutečný muzikál v Divadle Hybernia?

O srdce krásné cikánky se budou ucházet Csongor Kassai či Tomáš Trapl v roli slavného hrbáče Quasimoda, Jiří Korn nebo Marian Vojtko jako Frollo a Roman Vojtek, David Kraus či Tomáš Savka coby Phoebus. Právě Savka se k hereckému týmu připojil teprve nedávno a na tiskové konferenci přiznal, že má co dohánět.

Ujasněna byla také role Matky Guduly, která byla již od samého začátku svěřena Radce Fišarové. Ta ale v průběhu zkoušení prozradila těhotenství, přičemž nyní je v šestém měsíci. „Role není příliš fyzicky náročná, a tak budu vystupovat až do ledna. Následně mě nahradí kolegyně Luďka Kuralová,“ komentovala zpěvačka svůj stav.

Tvůrčí tým nakonec na tiskové konferenci s hrdostí představil finální verze některých kostýmů. Zcela novou podobu získala postava Esmeraldiny společnice Džali neboli Kozy. „Režisérův pokyn zněl, aby byla především sexy, což je pro kostyméra noční můra,“ vysvětlila prvotní obavy Radka Sirková z návrhářského dua Chatty. Řešením se nakonec stal rafinovaný bílý kostýmek.

Rozhovor: Ondřej Ruml o muzikálu Quasimodo

Obměnou prošel i zjev Quasimoda, a to především kvůli pohodlí. Zpočátku totiž maska s falešným okem zakrývala hercovo vlastní oko, což představiteli ztěžovalo orientaci v prostoru. „Nová maska představuje jistý kompromis – je stále děsivá, ale usnadňuje hercům práci,“ vysvětlil maskér Petr Fadrhous.

Foto: Esmeralda při zkoušce muzikálu Quasimodo

O roli Esmeraldy se ucházely dívky při otevřeném konkurzu

Kdo nechce na výsledek čekat až do premiéry, může si do diáře poznamenat datum 30. října, kdy vyjde CD s výběrem nejzajímavějších písní. Hudbu k muzikálu Quasimodo složili Petr Kaláb, Jan Maxián a Jakub Prachař, texty je opatřil Petr Kolečko a o libreto se postarali Lukáš Trpišovský s Martinem Kukučkou, který je zároveň režisérem projektu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na prkna Divadla Hybernia vtrhne už za měsíc muzikálový hrbáč Quasimodo