Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Na Přerovsku srazil řidič cyklistku na přehledném úseku. Ta zemřela

ČTK

ČTK

20. 8. 2015

Sedmačtyřicetiletá cyklistka zemřela ve středu večer nedaleko Hranic na Přerovsku po střetu s osobním autem. Podle policie do ní řidič auta narazil na rovném úseku, zemřela na místě. Policisté nehodu vyšetřují pro podezření z usmrcení z nedbalosti. ČTK to dnes řekla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Cyklistka je podle informací ČTK již 29. obětí na silnicích Olomouckého kraje v letošním roce. Počet letošních mrtvých již převýšil čísla za celý loňský rok.

cyklistika_autonehoda_smrt_srazka_dopravni_nehoda

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Nehoda se stala ve 20:30 za obcí Jezernice ve směru od Lipníku nad Bečvou na Hranice. „Čtyřiatřicetiletý řidič osobního vozidla Citroen jel uvedeným směrem a pravděpodobně na rovném úseku komunikace nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a narazil do cyklistky, která jela stejným směrem na elektrokole,“ uvedla policejní mluvčí. Alkohol byl u řidiče vyloučen dechovou zkouškou, škoda byla vyčíslena na 160.000 korun.

Na silnicích Olomouckého kraje zemřelo od ledna podle informací ČTK včetně této nehody již 29 lidí. Naposledy zemřel jednačtyřicetiletý řidič motocyklu, který se u Palonína na Šumpersku střetl s osobním autem. Prázdniny mají dosud sedm obětí; tři z nich zemřely v červenci. Největší nárůst počtu tragických nehod zaznamenalo dosud podle policejních statistik Šumpersko, počet nehod narostl nejvíce na Prostějovsku.

Při dopravních nehodách na silnicích Olomouckého kraje zemřelo loni 28 lidí. O rok dříve to bylo 27 obětí. Nejhorší statistiky zaznamenali policisté v roce 2011, kdy na silnicích kraje zemřelo 45 lidí, od té doby podle vedoucího odboru služby dopravní policie Dušana Věženského čísla postupně klesala.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Přerovsku srazil řidič cyklistku na přehledném úseku. Ta zemřela