Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na předávání evropských cen MTV zazářila Beyoncé

Redakce

Redakce

6. 11. 2009

beyonceCeremoniál šestnáctého ročníku MTV Europe Music Awards včera hostila aréna O2 World v Berlíně. Večerem provázela stejně jako loni americká zpěvačka Katy Perry a nejvíce cen si odnesla Beyoncé, byla oceněna za nejlepší video, nejlepší song (Halo) a také jako Zpěvačka roku.

Beyoncé, Zdroj: flickr.com

Beyoncé, Zdroj: flickr.com

Dá se říct, že nominace (potažmo vítězové) v jednotlivých kategoriích nejsou – vzhledem k repertoáru hudební televize MTV – žádným překvapením. Pouze se všichni, kteří se za poslední rok nejvíce natřásali na obrazovkách, oblékli do drahých šatů a pár sekund si na pódiu užívali svou prohloubenou slávu.

Večer v Berlíně zahájili svým vystoupením američtí Green Day, kteří se záhy na jevišti objevili ještě jednou, aby převzali cenu za Nejlepšího rockového interpreta. Asi nejsignifikantnějším momentem celé show byl však přímý přenos z prostranství před Brandenburskou bránou, kde ten večer zdarma koncertovali U2 při příležitosti dvacátého výročí pádu Berlínské zdi. Skupina následně (skoro až symbolicky) obdržela sošku za Nejlepší živou kapelu.

Dalšími vítězi byli například domáčtí Tokio Hotel jakožto Nejlepší skupina, Eminem jako Nejlepší zpěvák, Lady Gaga jako Nejlepší nový interpret a Placebo jsou podle MTV Nejlepšími alternativními umělci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na předávání evropských cen MTV zazářila Beyoncé