Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na pražských ostrovech proběhne happening za ruské rockerky Pussy Riot

Martin Peška

Martin Peška

22. 6. 2012

Na podporu vězněných ruských rockerek ze skupiny Pussy Riot proběhne v sobotu 23. června na pražských ostrovech v rámci aktuálně probíhajícího festivalu United Islands happening. Za účelem vyjádření podpory členkám kapely se budou rozdávat pohlednice.

FOTO: Pussy Riot

Pussy Riot Zdroj: youtube.com

„Ve středu bylo rozhodnuto o prodloužení vazby členek Pussy Riot. Pořadatelé festivalu se rozhodli uspořádat happening jako vyjádření nesouhlasu s prodloužením vazby a nepřiměřenou perzekucí umělkyň,“ řekla dnes pro TOPZINE.cz Marie Jelínková z organizačního týmu festivalu.

Pohlednice se budou rozdávat na Střeleckém ostrově v hlavní den festivalu, a to ve 13 hodin před koncertem estonské kapely Röövel Ööbik, která Pussy Riot podporuje.

„Připravili jsme pohlednici, abychom Čechům dali možnost vyjádřit podporu uvězněným členkám Pussy Riot. Pohlednici můžou lidé poslat nejen ruským politikům, soudcům, úředníkům, ale také zástupcům ruské veřejnosti, čímž jednak poskytnou morální podporu dívkám, které jsou ve vazbě a také tak lidé dají najevo nesouhlas s nepřiměřenou perzekucí umělců, kteří se vyjadřují k současným společenským a politickým poměrům v Rusku,“ uvedl Marek Vocel, spoluorganizátor akce Týden svobody.

Od pondělí měli lidé možnost vyjádřit svou podporu ruské kapele na zdi, která byla umístěna na Václavském náměstí. Část zdi se během pátku přesune na Žofín, kde probíhá festival United Islands.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na pražských ostrovech proběhne happening za ruské rockerky Pussy Riot