×
TOPZINE.cz

Na Pražský hrad míří hvězdy. Dorazí Regina Spektor i Glen Hansard

FOTO: Regina Spektor
Regina Spektor za měsíc zakoncertuje v Praze. Zdroj: Sire Records

Koncerty pod širým nebem chystá na léto Pražský hrad. Na klavíristku Reginu Spektor, bluesmana Taj Mahala a písničkáře Glena Hansarda však půjde do prodeje jen omezený počet lístků.

Regina Spektor se u nás představila na festivalu Colours of Ostrava. Zdroj: Sire Records

V posledních letech Hrad preferoval jazzovou hudbu, ale s novým prezidentem přišla na Pražský hrad i nová koncepce hudebních programů. Během léta se na terase Jízdárny Pražského hradu odehrají tři žánrově odlišná vystoupení velkých zahraničních hvězd.

První, kdo o prázdninách na Pražském hradě vystoupí, je americký kytarista a zpěvák Taj Mahal, pro kterého to bude vůbec první vystoupení v české kotlině. Jeho blues rozezní Hrad už 23. července. Dvojnásobný nositel Grammy, který letos v květnu oslaví jedenasedmdesáté narozeniny, je známý především tím, nakolik americké blues fúzuje s netradičními karibskými či africkými styly.

Druhou hvězdou v pořadí je klavíristka a zpěvačka Regiay Spektor, která se českému publiku představila už jednou na festivalu Colours of Ostrava. Třiatřicetiletá písničkářka se narodila v Moskvě, vyrůstala ale v Izraeli a New Yorku. Vytváří silně autorskou hudbu, která nezapře její klasickou klavírní průpravu, stejným dílem ale čerpá i ze současné elektronické hudby či písničkářské scény. Na Hradě zahraje 13. srpna.

Glen Hansard zahraje v Jízdárně Pražského hradu o týden později (20. srpna). V Čechách populární třiačtyřicetiletý irský písničkář se celosvětově proslavil hlavně díky filmu Once. Společně s Marketou Irglovou byl za píseň z tohoto filmu v roce 2007 oceněn Oskarem. V současné době Hansard vystupuje znovu se svojí kapelou The Frames. Českou republiku navštěvuje často. Naposledy hrál vloni v pražském Divadle Archa.

„Do volného prodeje půjde na každý koncert 800 vstupenek pouze na sezení. K dispozici budou lístky od 15. května v síti Ticketpro,“ upozornil vedoucí odboru kultury na Správě Pražského hradu Václav Beránek.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..