Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Na portálu s dokumenty je možné zdarma zhlédnout oceněné filmy

rene_plasilV období od 21. do 26. října můžete zadarmo zhlédnout filmy, které byly oceněny na Mezinárodním filmovém festivalu dokumentárních filmů Jihlava.

René Plašil

René Plašil

K vidění budou filmy Ivetka a hora Víta Janečka, René od Heleny Třeštíkové, který navíc získal ještě evropského Oscara, a projekt Krátké filmy z Iráku od Maura Andrizziho, který byl oceněn jako nejlepší světový film. Vítězná díla z kategorie Mezi moři zastoupí Květinový most Thomase Ciulei a kategorii Fascinace bude reprezentovat dílo Noční ticho režisérky Elke Groenové, jež obdrželo cenu za nejlepší experimentální film.

Můžete si vybrat, zda si projekt na zmiňovaném odkazu jen přehrajete, nebo rovnou stáhnete do počítače. Pokud byste chtěli filmy na těchto stránkách sledovat celoročně, není v tom žádný problém. Nebude to zcela bezplatně, ale za menší poplatek v rozmezí od pětadvaceti do sta korun.

„Sen všech dokumentaristů je, aby jejich filmy vidělo co nejvíce lidí. Tento filmový portál  znamená další možnou cestu dokumentu k divákům a to je potěšující. Mám radost  nejen jako tvůrce dokumentů, ale i jako divák,“ říká Helena Třeštíková.

Tento server se snům dokumentaristů snaží alespoň přiblížit – zatím nabízí ke zhlédnutí takřka 300 dokumentárních a experimentálních počinů. Téměř polovina je v českém, popřípadě slovenském jazyce, ke zbytku děl jsou k dispozici anglické titulky.

www.docalliancefilms.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na portálu s dokumenty je možné zdarma zhlédnout oceněné filmy