Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Na Portálu dobrých zpráv se domluví i Maďar se Slovákem

Redakce

Redakce

2. 8. 2011

FOTO: Práce v mezinárodních týmech  Odstartoval druhý ročník dobrovolnického projektu Portal of Good News. Mladí lidé budou informovat o spolupráci mladých lidí ze států sousedících s Českou republikou a Slovenskem.

FOTO: Portál dobrých zpráv

Ve kterém jazyce jsou ty nejsložitější jazykolamy?, Zdroj: Portal of Good News

Třicet mladých lidí z České republiky, Slovenska, Maďarska, Polska a Německa se v červenci sjelo do polské Krzyzowé. V týdenním kurzu se učili vyhledávat témata pro mezinárodní web a objektivně je zpracovat. Společně budou vytvářet Portál dobrých zpráv a pokusí se překonat negativní postoj sousedů vůči sobě. „Je hrozné, že člověk ví tak málo, a to co vidí, je většinou ukazováno ve špatném světle,“ objasňuje Sandra Hackertová ze sdružení Kreisau Initiative, které projekt zaštítilo.

„Vytvořit webovou stránku dnes není nijak složité a je to dobrá náplň pro práci s mládeží,“ pokračuje Hackertová. Portál funguje od února 2010 a ukazuje spolupráci v rámci politiky, kultury a společnosti.

Výhodou mezinárodního týmu je mnoho úhlů pohledu

„Loni se účastnili jen Němci, Češi a Poláci, letos přibyli Slováci a Maďaři. Nyní jsme větší a různorodější kolektiv,“ přiblížil vývoj projektu Jonas z Německa, který je v něm od jeho počátku.

„Účastníci si mohou vymyslet téma, které zajímá mladé napříč Evropou, a pak o něm společně mluvit a hledat informace,“ navrhuje Lucie Macků, česká koordinátorka. Redaktoři budou letos poprvé vytvářet také mezinárodní týmy, aby ve svých článcích nabídli více úhlů pohledu.

Portal of Good News se vyvíjí a může nabídnout i nové rubriky a diskusní fórum. Čtenáři budou moci přispět názory k článkům. Už nyní se mohou obrátit na zástupce své země a navrhnout téma.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Portálu dobrých zpráv se domluví i Maďar se Slovákem