Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na pomoc pro Japonsko zahrají Sunshine i Vypsaná fixa v pražské Lucerně

Redakce

Redakce

29. 3. 2011

FOTO: Vypsaná fixaVypsaná fixa, Už jsme doma, Sunshine a Psí vojáci. Co mají tyhle české kapely společného? Nezapomenutelné vzpomínky na krásnou zemi a přátelské lidi, které poznali na svých turné po Japonsku. V úterý 29. března se všichni sejdou na benefičním koncertě v pražské Lucerně.

FOTO: Vypsaná fixa

Vypsaná fixa na koncertě, Zdroj: Topzine.cz, foto: Martina Hušková

V organizaci charitativní akce má prsty agentura Ameba Production, která pořádá mimo jiné jeden z největších českých rockových festivalů Rock for People. „Do našich úvah, jak co nejefektivněji zorganizovat pomoc, zavolal Michal Thomes s myšlenkou uspořádat benefiční Koncert pro Japonsko. Okamžitě nás ta myšlenka nadchla, protože podobné akce mají kromě hmotného efektu i ohromnou duchovní a symbolickou sílu,“ říká Robin Šóen Heřman z Česko-japonské společnosti.

Michal Thomes, jeden z hlavních pořadatelů Ameba Production, který loni na podzim absolvoval japonské turné s kapelou Vypsaná fixa, dodává: „Chování lidí z tamní skupiny Doping Panda, s níž jsme koncertovali, pořadatelů, publika a vlastně všech lidí, které jsme potkali na naší cestě, bylo z pohledu Středoevropana výjimečné. Nedávná a stále probíhající tragédie nás zasáhla niterně. S koncertem jsme proto ani chvíli neváhali.“

Na koncertě vystoupí také skupina Papaya Paranoia se zpěvačkou Yumiko Ishijima nebo propagátor česko-japonských vztahů a viceprezident Asociace českých cestovních agentur a kanceláří Tomio Okamura. Součástí večera budou projekce dokumentů z cest českých kapel po Japonsku.

Všichni vystupující i pořadatelé se vzdali jakýchkoli nároků na honorář, celý výtěžek ze vstupného poputuje na fond Česko-japonské společnosti, určený na pomoc obětem a zmírnění následků právě probíhajících katastrof. Z něj bude hrazena obnova poničených míst nebo ozdravné pobyty obyvatel z postižených oblastí například i v České republice.

Info ke koncertu

Vstupenky na Koncert pro Japonsko, který se koná 29. března od osmnácti hodin, lze koupit za 200 korun na ticketsforpeople.cz nebo přímo na místě ve velkém sále Lucerny v ceně 250 korun. Pokud se na akci nedostanete, ale přesto byste rádi pomohli, můžete zakoupit symbolickou vstupenku v předprodejní hodnotě. Informace o dalších možnostech pomoci najdete na koncertprojaponsko.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na pomoc pro Japonsko zahrají Sunshine i Vypsaná fixa v pražské Lucerně