Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Na pivo se chodí k Jagušce

Samcová Jana

Samcová Jana

31. 12. 2009

Restaurace U Jagušky je klasickou výčepní putykou. Bez urážky. Naopak všechna čest. Najít dnes pořádný tradiční výčep je už pomalu jako hledání jehly v kupce sena. Jaguška vám v tomto ohledu splní všechna přání.

Zajít na jedno se dnes už přestává nosit. Sejít se večer s partou sousedů u jednoho stolu a mastit mariáš o desetníky vymírá pomalu ale jistě jako zvířata ze seznamu ohrožených druhů. Proč vlastně? Že by zrušením haléřových mincí nebo snad leností ujít pár metrů k nejbližšímu podniku? Je pravdou, že často pracujeme do pozdních večerních hodin a také pivo je čím dál dražší. Ale není to škoda dobrovolně se připravovat o kulturní prožitky? Poklábosit o životě, pohrát si s čertovými obrázky a propláchnout tělesné trubky tekutým chlebem by mělo být považováno téměř za staročeskou klasiku.

Restaurace u Jagušky tuto starou dobrou tradici ctí a hýčká si ji. Jaguška je držitelem certifikátu za vynikající péči o čepované pivo, ale v nabídce najdete i pivo lahvové. Když vstoupíte do jejích útrob, pohltí vás oblaka cigaretového dýmu a veselý šum plných stolů. Jaguška je důkazem, že milovníci českého točeného piva ještě nevymřeli. A aby ta klasika byla dokonalá, na zub vám kuchař připraví i tlačenku s cibulí nebo poctivý hovězí guláš.

www.ujagusky.com

ADRESA: Na Žertvách 28, Praha 8 (stanice metra B Palmovka)

OTEVÍRACÍ DOBA:        11-23 hod

TIP NA JÍDLO: 150g  Hovězí guláš, karlovarský knedlík 92,-

PIVA:

0,5l  Plzeňský prazdroj 12° čepovaný  31,-

0,3l  Plzeňský prazdroj 12° čepovaný  18,60

0,5l  Plzeňský prazdroj 10° lahvový (láhev 3,-)  33,-

0,5l  Kozel tmavý lahvový (láhev 3,-)  20,-

0,5l  Nealkoholické pivo lahvové  21,-

HODNOCENÍ: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na pivo se chodí k Jagušce