×
TOPZINE.cz

Na otázky kudy kam, rád odpoví Kudykam

kudykam_perexNové album pánů Horáčka a Hapky potěší nejen příznivce tohoto uměleckého dua. Na rozdíl od běžných hudebních CD je toto tvořeno písněmi z pestré škály známých i méně známých interpretů.

Umělci Petr Hapka a Michal Horáček. Zdroj: Booklet s texty
Umělci Petr Hapka a Michal Horáček, Zdroj: Booklet s texty

Při poslechu již šestého společného CD umělecké dvojice Michala Horáčka a Petra Hapky, dále jen H&H, zazní nové hlasy Jana Maxiána, Karla Dobrého, Ondřeje Rumla, ale také známějších Ondřeje Brzobohatého, Richarda Krajča, dokonce i několikanásobného českého slavíka Karla Gotta.

Hudební album Kudykam je výběrem nejlepších písní ze stejnojmeného lyrikálu hrajícího se v pražské Státní opeře. Pro pochopení textů a celkové myšlenky tohoto alba doporučuji na lyrikál zajít. Bez toho se v textech ztratí i ti nejpozornější. Ten, kdo představení již viděl, bude krapet dezorientován návazností mezi jednotlivými písněmi. Ty by měly posluchači nabídnout jakýsi příběh hlavního hrdiny lyrikálu Martina hledajícího svou životní cestu.

Šansonové písně, až na dvě výjimky, v posluchači dle aktuální nálady budí pocity smutku či nostalgie, nebo naopak uklidnění a uvolnění. Většinou ponuré texty nutí k zamyšlení a svým způsobem se snaží posluchače dostat do příběhu. Jako výjimky zde vystupují písně Člověk je rodem tanečník a Ptákoviny. Tyto písně jsou rychlejší a dynamičtější. Rádiový song Přišlo mi to vhod, který zpívají Jana Lota s Richardem Krajčem, má i svůj vlastní videoklip. Ačkoliv na hudebním albu nejsou všechny písně, které skýtá zmiňovaný lyrikál, je celkovou stopáží ze všech dosavadních CD H&H nejdelší.

Závěrem bych rád zmínil, že umělecké duo H&H už stihlo za toto dílo převzít Platinovou desku. Tu si zasloužili za prodej již více jak 17 000 nosičů.

Kudykam

Celkový čas: 57: 55

Skladby: V penziónu Svět; Hladiny; Svatí podél cest; Rozeznávám; Štvanice; Havrani na sněhu; Člověk je rodem tanečnk; Smích z vedlejšího pokoje; Můj bože, to je krásný den; Ptákoviny; Tolik běsů, tolik víl; Přišlo mi to vhod; Tante cose da veder; Bonus: Tante cose da veder

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 3***

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..