Menu
TOPZINE.cz
Knižní novinky, nové knihy

Co nemá manžel(ka) nikdy dělat? Otázku zodpoví Blanche Ebbutt

Redakce

Redakce

15. 3. 2011

FOTO: Procházející se dvojice!Ukázka z knihy!V knihách Co nemá manžel nikdy dělat a Co nemá manželka nikdy dělat radí autorka titulů Blanche Ebbutt ženám a mužům, čeho se mají v manželství vyvarovat. Knihy se dotýkají všech sfér manželského svazku, počínaje financemi, zdravím, oblékáním a konče péčí o děti a žárlivostí. Praktické průvodce manželským životem vydalo nakladatelství Pragma.

FOTO: Procházející se dvojice

Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají..., Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Co nemá manžel dělat?

Neodklepávejte popel z cigaret všude po koberci v přijímacím pokoji. Někteří lidé vám řeknou, že se tím zlepší barvy, ale vaše manželka nechce tento recept zkoušet.

Neodmítejte v noci vstát a zjistit, co se děje, když vaše manželka slyší neobvyklý hluk nebo si myslí, že cítí kouř či unikající plyn. Obává se, že by vás zahanbila, kdyby vstala sama, a tak raději leží a bdí, až z toho má horečku. Možná to nemá logiku, ale je to tak.

Nepospíchejte z domu tak rychle, abyste neměl čas políbit svou manželku na rozloučenou. Myslela by na to se smutkem celý den.

Nemyslete si, že by manželky podobně jako děti měly být vidět, ale ne slyšet. Nepochybně jste velmi chytrý člověk a pro ni je vzděláváním, když vám naslouchá, ale i ona má některé názory, které stojí za zmínku.

Nežárlete na manželčiny přítelkyně. Jestliže s nimi chce občas strávit den, laskavě jí to schvalte. Nedovolte, aby si o vás myslela, že jste sobecký tyran.

Nezapomínejte, že charakter je důležitější než genialita. Jestliže je vaše manželka opravdová žena, o zbytek se nestarejte.

Nezapalujte svíci na obou koncích, ať jde o práci nebo hru. Dlouho to nevydržíte.

Neoddělujte své záležitosti od manželčiných víc, než je zapotřebí. Dělejte společně zahradnické práce, pracujte, povídejte si a připravujte plány společně a každým rokem se stanete opravdovějšími kamarády.

Netrvejte na tom, že budete jíst nestravitelné věci, protože je máte rád. Neobviňujte pak manželčino kuchařské umění, až se vám ozvou játra.

Nedovolte, aby se vás děti bály. Láska je klíč k jejich charakteru, ne strach.

Co nemá manželka nikdy dělat

Nedávejte přednost okázalým vlastnostem svého manžela před poctivostí a upřímností.

Nevegetujte, až zestárnete, jestliže náhodou žijete na venkově. Některé ženy jsou jako krávy, ale to není důvod, abyste stagnovala. Udržujte mozek i tělo v pohybu.

Neočekávejte, že všechno dávání bude na jeho straně a všechno braní na vaší.

Nepřestaňte být milenci, protože jste manželé. Není potřeba, aby vaše líbánky skončily, dokud žijete.

Nesnažte se neustále měnit manželovy zvyky, pokud nejsou velmi špatné. Berte ho takového, jakého jste ho našli, a dopřejte mu klid.

Nehromaďte peníze pro své děti. Dejte jim nejlepší možné vzdělání a nechte je žít, jak samy chtějí.

Nedovolte, aby vás zavřel do klece, až bude pryč. Musíte žít svůj život, nemůžete vegetovat. Manžel vám musí důvěřovat. Každý jiný postoj je urážlivý.

Nebuďte ironická, pokud jde o manželův vkus v oblékání. Mírně ho přesvědčujte a cvičte jeho smysl pro vhodné kombinace.

Nesnažte se neustále bavit své hosty. Pokud se cítí zcela jako doma, pobaví se přirozeným způsobem. Nezapomeňte mít v každé místnosti knihy.

Nezapomínejte omezit domácí práce na minimum tím, že zrušíte veškeré zbytečné leštění kovu, praní záclon a zametání koberců.

Převzato z knih Blanche Ebbutt: Co nemá manžel nikdy dělat, Co nemá manželka nikdy dělat, Vydalo nakladatelství Pragma v Praze, 2010.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Co nemá manžel(ka) nikdy dělat? Otázku zodpoví Blanche Ebbutt