Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Nové album QOTSA je plné kontrastů. Blýsknou se Dave Grohl i Elton John

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

9. 2. 2013

dave-grohl-1Americký rockový zpěvák, bubeník a kytarista Dave Grohl minulý týden při interview s Eltonem Johnem prozradil, že se John podílí na novém albu kapely Queens of the Stone Age. Sám Grohl bude na desce vystupovat jako bubeník.

Foto: QOTSA

QOTSA, Zdroj: D Smack U Promotion

Grohl je především známý z působení v kapele Nirvana nebo jako zakladatel kapely Foo Fighters. Proslulý je například i díky spolupráci s The Prodigy na albu Invaders Must Die. Jakžto známá osobnost byl také přizván jako host do večerní talk show Chelsea Lately.

V této talk show, která se uskutečnila 6. února, dělal Grohl rozhovor právě s Eltonem Johnem. Zde se Grohl po chvíli zmínil o tom, že nedávno on a Elton John spolupracovali na nahrávce. Na nahrávce, při které si lidé nedovedou tyto dva představit, jak sám dodal.

A právě ve zmiňovaném rozhovoru Elton John následně potvrdil, že spolupracoval s kapelou Queens Of The Stone Age, což v publiku talk show vyvolalo obrovský rozruch a sklidil velký aplaus.

Elton dále vyprávěl historku o tom, jak ho právě v den nahrávání pozval popový zpěvák Engelbert Humperdinck k nazpívání duetu, hned poté se ale přesunul o tři bloky dál, ke Queens Of The Stone Age, což bylo pro něj, jak s úsměvem podotknul, velmi neobvyklé.

QOTSA – Little Sister

Elton John snad už nikoho nezaskočí. Vzpomeňme například na jeho předešlé spolupráce s interprety jako Kanye West, Bonnie Raitt či Don Henley. Zaručené tedy je, že se máme na co těšit. Dalšími potvrzenými hosty na novém albu jsou Trent Reznor z Nine Inch Nails, Mark Lanegan, Nick Oliveri či Jake Shears ze Scissor Sisters, a samozřejmě také již zmiňovaný Dave Grohl.

Grohl však není znám pouze jako výborný hudebník. Nedávno, jakožto přítel a fanoušek kapely Soundgarden, režíroval pro tuto kapelu videoklip. Jedná se o video k songu s názvem By Crooked Steps, v pořadí druhému singlu z aktuální desky.

Tento klip byl koncem ledna představen včetně scén ze zákulisí a mimo jiné v něm můžeme narazit i na známého producenta Deadmau5, který zde hraje policistu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Nové album QOTSA je plné kontrastů. Blýsknou se Dave Grohl i Elton John