Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na novém albu QOTSA se objeví Alex Turner z kapely Arctic Monkeys

Jakub Jarolímek

Jakub Jarolímek

28. 3. 2013

Americká rocková kapela Queens of the Stone Age své fanoušky nepřestává překvapovat. Připravované album s názvem …Like Clockwork, které vyjde v průběhu června, bude plné hvězd, čemuž nasvědčuje potvrzená účast frontmana Arctic Monkeys Alexe Turnera.

Foto: QOTSA

QOTSA Zdroj: D Smack U Promotion

Nová tisková zpráva, uveřejněná 26. března vydavatelstvím kapely, potvrzuje účast na nové desce již dříve zmíněných interpretů jako Dave Grohl, Trent Reznor, Jake Shears či sir Elton John. Odkrývá ale i další zvučná jména hudebníků jako Mark Lanegan či James Lavelle, kteří se skupinou již spolupracovali.

Jelikož v listopadu loňského roku frontman kapely Josh Homme oznámil, že skupinu opustil dosavadní bubeník Joey Castillo, na nové desce se o bicí mimo něj postarali i Jon Theodore či zmiňovaný Dave Grohl. Poslední jmenovaný však podle dostupných informací se skupinou nebude vystupovat, dá se tedy předpokládat i brzké uveřejnění dalšího jména, a to právě nového bubeníka.

Audio dokumentace šíleného roku

Tisková zpráva dále prozradila, že o nahrávání alba se postaral Mark Rankin v Pink Duck studios v Burbanku v Kalifornii a samotnou produkci má na svědomí Homme. Ten také nový počin kapely, který bude následovat zatím poslední vydanou desku Era Vulgaris, ve zprávě charakterizoval jako audio dokumentaci šíleného roku.

V pořadí již šesté studiové album kapely vyjde po šestileté pauze, přičemž jeho nahrávání trvá už od listopadu roku 2011. Krátké ukázky skladeb z nové desky si už teď můžete poslechnout na oficiálních stránkách QOTSA. Společně s vydáním plánuje skupina doprovodné světové turné, jehož data budou brzy uveřejněna.

Kapela má také na letošní rok naplánovaná vystoupení na řadě festivalů po celém světě. Pokud za nimi budou chtít věrní fanoušci z Čech vyrazit, nejbližší vystoupení se budou konat na Pinkpop festivalu v Holandsku, Benicàssimu ve Španělsku či na Downloadu ve Velké Británii.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na novém albu QOTSA se objeví Alex Turner z kapely Arctic Monkeys